Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

"Východná" tribúna haly Farmakolu Tatran pred duelom so Sečovcami už osadená sedadlami

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Prešov - Športová hala ŠK Farmakol Tatran Prešov na Baštovej ulici mení svoj zovňajšok zo dňa na deň. Po tom, čo sa dodávateľ podlahovej krytiny

omeškal, neskôr oproti pôvodným plánom začala montáž sedadiel. Keď sme však okolo prešovského hádzanárskeho stánku prechádzali v týchto dňoch, zeleno - biele sedadlá práve skladali z kamiónu. Zadanú do nich diváci už pred zajtrajším stretnutím HIL, v ktorom Farmakol Tatran hostí ŠKP Sečovce?, pýtame sa majiteľa klubu Miloslava Chmeliara.

"Novovybudovaná tribúna nad striedačkami je sedadlami už kompletne osadená. Na protiľahlej sú namontované sedadlá len v prvých piatich radoch. Práce na ďalšej montáži boli prerušené. V horných radoch sa ukázalo nekvalitné uloženie podlahovej krytiny. V prvom rade musí byť dodržaná požadovaná kvalita a až potom môžu dodávatelia pokračovať. Samotná montáž ide pomerne rýchlo. Chceli sme mať vynovenú halu už na zápas so Sečovcami. Žiaľ, všetky sedadlá budú k dispozícii s najväčšou pravdepodobnosťou až na zápas PVP s azerbajdžanským HC Spartak Baku. Obidva zápasy odohráme s týmto súperom doma. V sobotu 5. októbra i na druhý deň v rovnakom čase o 18. hodine. " Práce výrazne pokročili i na novom vstupnom areáli... "Ten ešte zajtra taktiež nebudeme využívať. Vyzerá to, že o týždeň aj táto etapa by mala byť zavŕšená." V interlige ŠK Farmakol Tatran Prešov má vyrovnanú bilanciu. Dvakrát vyhral a dvakrát prehral. So slovenskými celkami si Prešovčania poradili, no od českých tímov inkasovali dvakrát poriadne príučky. Ešte stále tie rezonujú vo vašej mysli? "Nezabudol som na ne. Po debakloch s Frýdkom - Místkom i s Karvinou som sa vážne zamýšľal, či má význam v nasadenom kurze pokračovať. Pre mňa osobne to boli veľké sklamania. Otázku som si staval i tak, či ísť "sečovskou" cestou, pozháňať nejakých Ukrajincov, zaplatiť ich, alebo ísť trpezlivo vlastnou cestou s vlastnými odchovancami. Rozhodol som sa pre druhú cestu. Čo sa týka špičkových českým mužstiev, ktoré nám dali takéto lekcie, podľa mňa je to dôsledok rozdelenia republiky po roku 1993. Česi nám ušli v ekonomike, politike, i v športe." Farmakol Tatran Prešov má vysoké ambície. Aký je časový horizont dotiahnutia sa na úroveň popredných českých tímov v HIL? "Mojim zámerom je nehrať iba prím v slovenskej časti interligy, ale hrať hádzanú porovnateľnú s českou špičkou. Chcem úspechy a moje ciele sú tie najvyššie. Na druhej strane sa ale na všetko pozerám reálne. Zrejme v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov tie neprídu. Uvažujem o časovom horizonte roka, dvoch. V slovenskej časti interligy má naše mužstvo vari najlepšie podmienky. Káder chceme stabilizovať. Ak títo chlapci budú hrať takto pokope také dva, možno tri roky, potom prídu iné výsledky aj s českými mužstvami." Zajtra hrá ŠK Farmakol Tatran na domácej palubovke s ŠKP Sečovce. Aké sú vaše predzápasové prognózy? "Po dvoch spomínaných vysokých prehrách som našich trénerov upozorňoval, že ak v nasledujúcich dvoch zápasoch s policajtmi z Bratislavy i zo Sečoviec stratia čo i len bod, pokuty budú lietať. Tým som naznačil vari dosť..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.