Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Výbuch v Poprade, víťazstvo v Sanoku

Útočník Peter Cmorej skóroval v posledných dvoch dueloch. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 19. aug 2014 o 00:00

Príprava prvoligových hokejistov Dukly Michalovce na novú sezónu je v plnom prúde.

MICHALOVCE. Príprava prvoligových hokejistov Dukly Michalovce na novú sezónu je v plnom prúde, za sebou už majú štyri herné previerky, ale stále je veľkým problémom chýbajúci ľad na ich zimnom štadióne, pre ktorý musia zverenci trénera Milana Staša trénovať a hrávať na iných štadiónoch.

Keď to už vyzeralo tak, že počas tohto týždňa sa už začnú pripravovať v domácich podmienkach, vyskytli sa ďalšie poruchy v chladiarenskom systéme, a tak sa stále nemôžu „vojaci“ pripravovať doma.

„Všetko sa posunulo o týždeň. V týchto dňoch tak budeme chodievať trénovať do Crow Arény v Košiciach, a aj zápasy odohráme opäť vonku. Dnešný domáci duel so Spišskou Novou Vsou sa neuskutoční, v štádiu riešenia je súboj v Miskolci. A v piatok sa predstavíme v Bardejove,“ prezradil športový riaditeľ HK Dukla Peter Tirpák.

Traja skončili

V závere uplynulého týždňa odohrali Zemplínčania dve stretnutia v priebehu necelých 24 hodín, najprv schytali poriadny debakel v Poprade (1:11, hoci ešte v polovici súboja bol stav 1:2) a následne zvíťazili po nájazdoch v Sanoku (6:5). Na popradskom ľade skúšali tréneri útočníka Dominika Mikulu z košickej juniorky, ktorý sa však neosvedčil, staronovou tvárou je obranca Ľubomír Buraľ.

„Rozlúčili sme sa aj s ďalšími troma hráčmi, obrancom Martinom Dolgošom a útočníkmi Václavom Chomičom a Patrikom Wesselényim. Naďalej hľadáme vhodných adeptov, ktorí by mohli posilniť naše mužstvo,“ doplnil P. Tirpák. Podľa našich informácií sľubne vyzerajú návraty strelca Ľuboša Fajčáka z Banskej Bystrice i zadáka Jána Šeligu, ktorého testuje Poprad.

Poprad – Michalovce 11:1 (1:0, 5:1, 5:0)
Góly: Matis 3, L. Paukovček 2, A. Kroták, O. Ďuriš, S. Takáč, T. Sýkora, Gápa, Paločko – P. Cmorej.
HK DUKLA: I. Fedor (38. T. Petro) – M. Šterbák, Pour, V. Urban, Martin Tkáč, Kubát, B. Ružička, Buraľ, Dolgoš – M. Drotár, R. Šechný, D. Mikula – Čížek, Š. Majerník, P. Cmorej – I. Zorvan, Linet, Chomič – Fedorko, Wesselényi, Oros.

Sanok – Michalovce 5:6 sn (2:2, 1:2, 2:1 – 0:1)
Góly: Kostecki 2, Wilusz, Pietrus, Cwikla – M. Drotár 3, M. Šterbák, P. Cmorej, rozh. sam. nájazd Čížek.
HK DUKLA: I. Fedor – M. Šterbák, Martin Tkáč, V. Urban, Buraľ, Kubát, B. Ružička, Dolgoš – M. Drotár, R. Šechný, Podsedlý – Čížek, Š. Majerník, P. Cmorej – Banovský, Linet, I. Zorvan – Fedorko, Chomič, Oros.

Súvisiace články