Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Výborný vstup do semifinále play-off

Sportnet|Publikované 4. mar 2009 o 23:00

Najlepšie stretnutie sezónyVeľký hokejový sviatok a ošiaľ vypukol na Spiši v utorok večer. V semifinále play-off 1. hokejovej ligy Novovešťania

Najlepšie stretnutie sezóny

Veľký hokejový sviatok a ošiaľ vypukol na Spiši v utorok večer. V semifinále play-off 1. hokejovej ligy Novovešťania privítali veľmi obávaného súpera z Prešova. Prvý krok však veľmi dobre vyšiel domácim hokejistom - po najlepšom zápase celého ročníka.

SP. NOVÁ VES. Súboj s Bardejovom je už dávna minulosť, no ďalšou veľkou prekážkou boli Prešovčania. Tu už o žiadnych "dohodnutých či natipovaných" výsledkoch nemôže byť ani reči, čo hráči aj dokázali na ľade. Takmer dve tisícky divákov videli výborný hokej.

Prvý gól

Štyrikrát ťahal gólman Prešova puk zo svojej siete, kým domáci Laco vychytal čisté konto. "Všetky štyri semifinálové mužstvá v semifinále play-off sú veľmi kvalitné. Prvá tretina bola z našej strany dosť nervózna. Veľmi nám pomohlo strelenie prvého gólu, išli sme psychicky nahor. Obe mužstvá predviedli kvalitný výkon," povedal po stretnutí asistent trénera HK Spišská Nová Ves Eduard Giblák. Pred vianočnými sviatkami sa odohral jeden z majstrovských zápasov, keď bol vstup do hľadiska zadarmo. Vtedy to bola možno najvyššia návšteva sezóny, no v utorok sa zrodil rekord. "Atmosféra bola veľmi dobrá. Boli sme milo prekvapení fanúšikmi. No najviac ma prekvapil záverečný potlesk na otvorenej scéne," uviedol E. Giblák.

Najlepší

Celý semifinálový duel sa hral vo výbornej atmosfére. Do dvetisíc divákov vytvorilo búrlivé prostredie. Nálada sa stupňovala po každom góle. Posledné sekundy sa už niesli vo veľkom aplauze - diváci vstali a za predvedený výkon zatlieskali. "Ak už hovorím o najlepšom zápase sezóny, my ho považujeme za súboj s Piešťanmi, ktorý sme doma vyhrali 4:1," skonštatoval tréner Giblák a pridal názor na herný prejav Prešovčanov: "V ďalších dueloch už to bude o niečom inom. Prešovčania zvolia inú taktiku. Majú jedno konsolidované mužstvo. Hrajú na kompletné štyri päťky. Trochu ich za ostatné majstrovské a prípravné zápasy poznáme. Ani trošku nemožno hovoriť o nejakom stopercentnom víťazovi série. Ani trošku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.