Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Výborný vstup Chraste nad Hornádom do piatoligovej sútaže

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Výhodu domáceho prostredia, ktoré v uplynulú nedelu mali v IV. lige skupina Juh naši zástupcovia stopercentne dokázali využit

Krompachy a Žakarovce, kým Spišská Nová Ves sa na domácom ihrisku potkla po druhý raz, ked nedokázala zdolat Barcu, s ktorou uhrala bezgólový výsledok a podobne ako vo štvrtom kole s Krásnou. Strata bodov sa odzrkadlila aj v postavení mužstva v tabulke, ked druhé miesto prepustili novácikovi sútaže Košickej Novej Vsi. Toto mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne zviedlo tuhý boj o prvenstvo v V. lige J-Z s Rudnanmi si mimoriadne dobre pocína aj v tejto sútaži a spolu s vedúcimi Krompachmi a Spišskou Novou Vsou je bez prehry. V nedelu privíta Košická Nová Ves na svojom ihrisku Žakarovce, ktoré doma zdolali Secovce tesne 2:1 a v tabulke poskocili o štyri miesta. Žakarovcania z troch zápasov, ktoré odohrali na súperových ihriskách dokázali vyhrat jedno v Haniske, v Topolanoch a v Palíne prehrali. Krompachy si doma poradili s Topolanmi v pomere 5:1. V nedelu sa predstavia v Rožnave, ktorej sa doma nie velmi darí, ked z troch doma odohraných zápasoch dokázal vyhrat iba v gemerskom derby nad Betliarom. Bilancia futbalistov Spišskej Novej Vsi na súperových ihriskách je dobrá. V Krompachoch hrali nerozhodne a v Haniske vyhrali. Teraz ich vonku cakajú Topolany.

Postavenie týchto mužstiev v tabulke

1. Krompachy651021:516

2. Koš. Nová Ves642013:714

3. Sp. Nová Ves633012:312

5. Žakarovce631210:1010

12. Topolany62139:137

14. Rožnava61149:134

V piatej lige S-Z Spišské Podhradie hralo u mužstva, ktoré uzatvára tabulku. Vo vyrovnanom stretnutí domáci vyhrali 3:2, odpútali sa z posledného miesta, na druhej strane si Spišské Podhradie pohoršilo o dve priecky. V nedelu hrá na domácom ihrisku proti Malcovu.

6. Sp. Podhradie630316:129

11. Malcov622210:98

12. Sp. Stará Ves62228:108

V druhej skupine J-Z malo stretnutie v Prakovciach príchut regionálneho derby už aj preto, že sa stretli prvé dva celky V. ligy skupiny J-Z. Delba bodov nevyriešila nic. Obe mužstvá si udržali vedúce miesta, len na tretiu priecku sa zaradila Šaca, ktorá si lahko poradila s Nálepkovom (4:1). Druhé naše mužstvo, ktoré hralo von a malo za súpera mužstvo z iného regiónu boli Harichovce. Ani tým sa nedarilo. Predstavili sa v Královciach, ktoré Harichovcanom uštedrili poltuctovú nádielku, ked vyhrali 6:2.

Po tretom kole boli tri mužstvá bez prehry. Teraz ostali už len dve, lebo V. Opátske prehralo v Štítniku 1:2. Na druhej strane dvaja naši zástupcovia mali za súperov mužstvá z iných regiónov. Rudnany si hravo poradili s Jablonovom, vyhrali 5:0 a v tabulke sa posunuli z deviateho na piate miesto. Spišské Vlachy zdolali novácika sútaže Tahanovce 4:1 a tiež zaznamenali posun smerom hore a to z jedenásteho miesta na miesto ôsme. Teraz ako po tretom kole boli tri mužstvá bez prehry, rovnako tri boli aj bez výhry. Helcmanovce sa tešili z prvého vítazstva, ked zdolali doma Smižany 2:0.

Najbližšie nedelné piate kolo zoradilo mužstvá do troch skupín. V regionálnom stretnutí Nálepkovo privíta Rudnany a bude mat reparát z neúspešného stretnutia proti Prakovciam. V dalších dvoch skupinách bude konfrontácia našich mužstiev s celky z iných regiónov. Vedúce Prakovce cestujú do Tahanoviec, ktoré doma raz vyhrali so Štítnikom a nerozhodne hrali s Helcmanovcami. Spišské Vlachy sa predstavia vo V. Opátskom, ktoré doma zdolali Jablonov a Královce. Posledné mužstvo tabulky Jablonov privíta Helcmanovce. Jablonov v domácom prostredí odohral len jedno stretnutie, ked prehral s Harichovcami.

Druhá trojica našich družstiev bude mat výhodu domáceho prostredia. Druhé mužstvo tabulky Chrast nad Hornádom privíta tretiu Šacu, Harichovce hostia Štítnik a Smižany Královce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.