Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Výborný týždeň Tatran vyšperkoval výhrou s Koldingom

Svetislav Verkič tušil, že Prešov sa na Kolding vytiahne. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 25. mar 2013 o 23:00

Vydarený týždeň majú za sebou hádzanári Tatrana Prešov. Na programe mali tri zápasy v troch rozličných súťažiach. Všetky doviedli do víťazného konca.

V stredu vyhrali stretnutie SEHA League v Banja Luke (BaH), v sobotu spravili skvelým výsledkom s dánskym Koldingom v Pohári EHF dieru do sveta, v nedeľu zdolali o desať gólov v predošlých rokoch veľkého rivala v bojoch o slovenské tituly, Považskú Bystricu.

PREŠOV. Najväčšmi zo všetkých spomenutých výsledkov zaujal konečný rezultát posledného vystúpenia Tatrana Prešov v skupinovej fáze Pohára EHF.

Osemnásobný slovenský majster si zapíše výhru 29:22 nad KIF Kolding do klubových análov veľkými písmenami.

Prešov prehral síce v Dánsku o dvadsať gólov, no na domácom ihrisku sa vypol k obdivuhodnej športovej odplate.

Aj s výdatnou podporou hlasiviek prešovského publika Tatran Prešov hral skvelú hádzanársku partiu.

So súperom, ktorý svojim hráčskym obsadením sa radí k svetovej hádzanárskej špičke. Slovenský šampión skončil síce svoju skupinovú púť v Pohári EHF, avšak veľkým štýlom.

Silu mužstva trénera Romana Lamača pocítil aj dánsky Kolding. „To, že sme vysokom prehrali v Koldingu, či potom v Mannheime s Rhein – Neckar, na to sa zabudne skôr, ako na náš rozlúčkový zápas v skupine B Pohára EHF. Fakt, že sme KIF zdolali o sedem gólov je rezultát, ktorý letel do sveta a ktorý sa bude ešte dlho spomínať,“ mienil po výhre nad Koldingom brankár Tatrana Prešov Svetislav Verkič.

Verkičova „sólo jazda“ na výbornú

Srbský legionár hrajúci vo farbách slovenského majstra mal pred týmto duelom neľahkú pozíciu. Vedel, že zápas s Koldingom musí odchytať sám.

Kolega S. Verkiča v bráne Tatrana J. Krupa mal problémy so zraneným členkom a na prešovskej lavičke herne použiteľný nebol. Sólovú jazdu ale Verkič zvládol na výbornú.

„S výkonom brankára rastie aj výkon mužstva a platí to aj opačne,“ tvrdil žiariac spokojnosťou a ešte si vychutnávajúc skalp dánskeho šampióna.

„Pred zápasom s Koldingom som mal pocit, že Tatran sa v odvete postará o senzáciu. Chlapci boli na odvetu dobre nabudení, odhodlaní sa s Dánmi športovo pobiť. Veľmi sme túžili vyhrať. Stačilo by aj o gól. Napokon to skončilo o sedem. To, že Kubo Krupa nemohol na ihrisko, ma ešte viac nabudilo. Zápas mi vyšiel rovnako ako všetkým ostatným, ktorý doňho naskočili. Málokto veril, že KIF po zakopnutí s ukrajinským Záporožím sa potkne i druhý raz. Pritom Dáni veľmi chceli a veľmi potrebovali vyhrať, ak chceli postúpiť. Takže u nás nemohli nič podceniť. O to väčšiu váhu má naša presvedčivá výhra. Určite sme vyhrali zaslúžene. Za nami stáli fantastickí diváci, mužstvo šlo viac ako na sto percent. Nepostúpili sme, no získali sme šesť bodov, ako v tabuľke skupiny B druhý Kolding. I to je dôkaz, že Tatran Prešov má kvalitný tím, ktorý na medzinárodnom poli v budúcnosti ešte výraznejšie prehovorí.“

Tatran má už istý prvý titul

Tatran Prešov súperí nielen na medzinárodnom, ale i na domácom hádzanárskom poli.

Aj na ňom dáva zabudnúť na zakopnutia s Považanmi, Hlohovčanmi, Michalovčanmi či Novými Zámkami v základnej časti slovenskej extraligy.

Dvadsaťštyri hodín po ťažkom sobotňajšom zápase Pohára EHF s dánskym Koldingom nastúpili Prešovčania na extraligový duel s MŠK Považská Bystrica.

Ani v tomto súperovi nič nedarovali. Suverénnym spôsobom vyprevadili Považanov domov s desaťgólovou prehrou.

Aj v tomto stretnutí S. Verkič odviedol svoju robotu k spokojnosti. Príjemne však výkonom prekvapil aj Matej Vernarský, ktorý pred zápasom seniorov, do ktorého zasiahol v druhom polčase, si rovnako výborne počínal aj stretnutí dorasteneckej ligy Prešova a Považskej Bystrice.

Aj v tomto dôležitom súboji dominoval Tatran. Zverenci trénerov Ivana Pompoša a Stanislava Kolpaka po výhre 39:29 sa v predstihu radovali z úspešnej obhajoby majstrovského titulu. Prvého v tejto sezóne, ktorý už naisto poputuje do klubovej vitríny Tatrana Prešov.

Dnes Našice, Izvidač nepríde

Aj v tomto týždni mal Tatran Prešov odohrať tri súťažné stretnutia. Jedno z nich, plánované na zajtra, sa ale určite neodohrá. RK Izvidač Ljubuški oznámil, že do Prešova nepricestuje. Platí však, že slovenský majster nastúpi dnes proti chorvátskemu vicemajstrovi.

PREŠOV. Rukometni klub Nexe Našice také problémy ako Izvidač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny nemá.

A tak sa dnes o 18. hodine môže začať v Tatran handball aréne zápas posledného, osemnásteho kola SEHA Legaue v sezóne 2012/2013 Tatran Prešov – Nexe Našice.

Po víruse finančné suchoty

Tatran Prešov mal v stredu 6. marca 2013 odohrať domáce stretnutie pätnásteho kola SEHA League s RK Izvidač Ljubuški.

Súper z Bosny Hercegoviny však tesne predtým oznámil, že väčšinu kádra RK Izvidač zasiahlo vírusové onemocnenie, preto sa ospravedlnili, že vycestovať do Prešova z tohto dôvodu Ljubuški nemôžu. Následne bol dohodnutý náhradný termín, streda 27. marca.

„Aj tento termín už padol,“ oznámil nám generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko. „Pritom, ten bol riadne stanovený a odobrený aj komisárom SEHA League M. Načevskim z Macedónska. Dokonca potvrdený aj osobne, pred našim stretnutím s Boracom v Banji Luke. Keďže podľa pravidiel súťaže sa zápasy základnej časti nadnárodnej ligy musia odohrať do konca tohto mesiaca, pretože v apríli (13. -14.) sa už hrá Final Four v macedónskom Skopje, bol 27. marec, pri našom nahustenom programe, jediný akceptovateľný termín na dohranie zápasu s Izvidačom. RK Izvidač Ljubuški však reagoval, že do Prešova s Tatranom nepricestuje aj napriek kontumácii výsledku. Ako dôvod predstavitelia klubu uviedli jeho finančné problémy.“

Stretnutie SEHA ligy Tatran Prešov - Nexe Našice sa začne dnes o 18. hodine. Rovnaký začiatok má naplánovaný aj štvrtkový zápas slovenskej extraligy Tatran Prešov – HC Štart Nové Zámky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.