Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Výborný rozbeh futbalových súťaží na Spiši

Čakanie na prvé body. V druholigovej súťaži Spišská Nová Ves cestuje do Zvolena s cieľom získať body. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 19. aug 2016 o 22:00

Druhí Krompašania v nedeľu hostia Kalšu, obaja štvrtoligisti ešte neprehrali.

SPIŠ. Na konci prázdnin sa nám na Spiši už naplno rozbehli všetky súťaže. V každom kole nie je núdza o prekvapenia, ale aj o dobrý futbal. V nedeľu sa pozornosť bude upierať na krompašský trávnik.

Prvé body, ale aj straty

Po dvoch kolách Spišská Nová Ves čaká na prvé tohtosezónne body a víťazstvo. Nebolo by prekvapením, keby sa to Novovešťanom podarilo na zvolenskom trávniku. Aj napriek dvom prehrám je v mužstve dobrá atmosféra a odhodlanie pobiť sa o lepšie výsledky. „Sme na začiatku súťaže, ešte je pred nami dosť kôl a na to sa treba sústrediť,“ zdôraznil po domácej prehre s Bardejovom tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

O dvanásť bodov sa už bojovalo v 4. ligách. Výborný pohľad je na čelo skupiny Juh. Ešte ani raz nestratili čo len bod Krompašania. Dobre im sekunduje Mária Huta a len nahor isto pôjdu v tabuľke Rudňany a Veľký Folkmar. Krompašania sa možno v najdôležitejšom súboji jeseni stretnú v nedeľu s Kalšou. Súboj prvého s druhým môže veľa napovedať do ďalších bojov v 4. lige Juh. Vylepšiť si bilanciu víťazstiev (doteraz len jedno) budú chcieť Folkmarčania proti Moldave. Rudňany merajú cestu do Sobraniec a neľahký súboj čaká na Mária Hutu. „Uvedomujeme si silu súpera. Rožňava už na jar sformovala dobré mužstvo, my môžeme len prekvapiť,“ povedal šéf AŠK Mária Huta Ľuboš Marcinko.

Priaznivú bilanciu má Spišské Podhradie. Zo štyroch majstrákov len raz prehralo, raz vyhralo a dvakrát uhrali remízu. Momentálne sú futbalisti spod Spišského hradu na solídnom ôsmom mieste, ktoré si môžu po nedeli vylepšiť v prípade dobrého výsledku z ďalekých Medzilaboriec.

Piatoligová zápletka od začiatku

V 5. lige Podtatranskej máme rovnaký scenár ako pred rokom. Harichovce naháňajú kluby spod Tatier. Opäť svoje kvality potvrdzuje rezerva Popradu a darí sa Spišskej Belej. Tretie Harichovce hostia v sobotu v spišskom derby Vlašanov. Darí sa nováčikovi z Kluknavy, ktorý ešte neprehral a v nedeľu ho čaká skúška ohňom na pôde Popradu B. Ďalšie derby bude v Smižanoch, kde pricestujú Prakovce. Levoča cestuje do Hranovnice, Helcmanovce do Veľkej Lomnice. V dobrej forme hrajúce Nálepkovo privíta Kravany.

Aj tento víkend si má fanúšik dobrého futbalu na Spiši z čoho vyberať. Ponuka je bohatá, počasie hlásia priaznivé a nech dobrý štart do súťaží vydrží všetkým po celú jeseň.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.