Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Výborná sezóna v podaní Nálepkovčanov

Druhí s najlepšou obranou. Nálepkovčanom sa darilo v seniorskej a hlavne dorasteneckej súťaži. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 17. júl 2012 o 22:00

Medzi popredné a uznávané kluby v regióne patrí dlhé roky Slovan Nálepkovo. V nedávno skončenej sezóne sa darilo A – mužstvu a hlavne dorastencom.NÁLEPKOVO. Za posledné roky boli v nálepkovskom futbale obdobia vzletov, ale aj pádov. Na postup do štvrtej ligy Juh sa už pamätajú len tí najstarší futbalisti.

Po štvrtej lige nasledoval prepad až do oblastnej súťaže. V ostatnej sezóne však Nálepkovčania dali o sebe vedieť a dosť vážne sa s nimi ráta aj do ďalšieho ročníka.

V konečnej tabuľke 1. triedy SOFZ skončili Nálepkovčania na druhom mieste. Nebyť nevydarenej jesennej časti, mohli lídra z Mária Huty ešte na jar poriadne potrápiť.

„S konečným umiestnením, ale aj celkovo so sezónou je veľká spokojnosť. Škoda niektorých nevydarených zápasov, lebo postup sme si sami prehrali. Po jesennej časti sme začali sťahovať bodové manko na čele tabuľky, ale už to nestačilo,“ povedal tréner Slovana Nálepkovo Jaroslav Novotný.

Nálepkovčanov môže tešiť fakt, že zo všetkých štrnástich účastníkov inkasovali najmenej gólov. Devätnásť gólov z dvadsaťšesť stretnutí o niečom svedčí.

Rovnako ich teší úspešné vystúpenie ich dorastencov, ktorí v krajskej štvrtoligovej súťaži svoju skupinu vyhrali a to dosť suverénnym spôsobom.

Svojim súperom nastrieľali deväťdesiat gólov a inkasovali len trinásť. Pred druhými Krompachmi mali v konečnej tabuľke úctyhodný náskok pätnástich bodov.

Vážny konkurent

Nový súťažný ročník v I. triede majstrovstva SOFZ je už vyžrebovaný. Pri pohľade na zloženie „jedničky“ sú samozrejme najväčšími ašpirantmi na postup bývalí piatoligisti z Prakoviec, Kluknavy, resp. Sp. Novej Vsi B. Lenže rátať treba aj s Nálepkovčanmi. Postupne im dorástla veľmi kvalitná mladá futbalová generácia.

„Nový ročník bude veľmi vyrovnaný a súťaž bude kvalitná. Bol by som veľmi zlý tréner, ak by som svojim chlapcom neveril. Po návrate Lukáša Pacáka z hosťovania naša sila ešte stúpla. Veľkým prísľubom sú mladí šikovní futbalisti. Sme v letnej príprave. V sobotu máme na programe turnaj v Mníšku n/H, potom ešte prípravný zápas s Tepličkou. Na novú sezónu sa chceme pripraviť čo najlepšie,“ dodal tréner Jaroslav Novotný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.