Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

"Vybavili" to do 51. minúty

Sportnet|Publikované 2. aug 2009 o 22:00

MFK Zemplín si na neutrálnej vranovskej pôde zaknihoval pohodlné víťazstvo nad Šaľou.VRANOV N/T. Kvôli rekonštrukcii svojho štadióna našli futbalisti Michaloviec na včerajší zápas 4. kola prvej ligy domovské prostredie v neďalekom Vranove nad Topľou. A treba povedať, že sa tam cítili skutočne ako doma. Víťazstvo 3:0 "vybavili" do 51. minúty a vďaka tomuto úspechu poskočili už na tretie miesto tabuľky. Tento fakt je o to cennejší, že doma v Michalovciach ešte doposiaľ nehrali ani raz!

Tri góly po takmer roku

Naposledy Michalovce strelili doma tri góly takmer pred rokom, keď v zemplínskom derby proti Humennému vyhrali pred vlastným obecenstvom 3:0. Teraz dosiahli na vranovskej pôde proti poslednej Šali totožný výsledok. "Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Boli sme lepší a okrem gólu sme si vypracovali aj ďalšie šance zaváňajúce loptou v sieti. Teší ma teda nielen výsledok, ale aj spôsob hry, aký sme predviedli," neskrýval nadšenie tréner MFK Zemplín Vladimír Rusnák, ktorého potešilo výkonom celé mužstvo, ale vari najviac František Viskup, ktorý pretrhol takmer deväťmesačnú smolu v koncovke. "Konečne sa presadil aj Dušan Sninský, takže ma potešili viacerí. Po sobotňajších zápasoch bolo jasné, že ak vyhráme o viac než jeden gól, postúpime až na tretie miesto. V kútiku duše sme si to želali a sme radi, že nám to vyšlo," doplnil kormidelník Michaloviec.

Ďalšie tri zápasy vonku

Zemplínčanov čakajú v najbližších dvoch týždňoch ďalšie tri vystúpenia na ihriskách súperov. Už v stredu sa predstavia v Spišskej Novej Vsi v zápase prvého kola Slovenského pohára, v sobotu cestujú do Ružomberka na súboj s rezervou MFK a potom ich čaká nováčik z Púchova. "Stopercentne sa pripravujeme na majstrovskú i pohárovú súťaž, takže chceme byť úspešní na oboch frontoch," dodal V. Rusnák ml.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.