Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

VV SFZ vyradil z prvoligovej listiny hlavných rozhodcov trojicu Kačenga, Ligocký, Udvardy!

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) včera na návrh Komisie rozhodcov SFZ vyradil z toplistiny prvoligových hlavných rozhodcov

trojicu Jozef Kačenga, Jozef Ligocký a Ľubomír Udvardy. Všetkých troch preradili do druhej ligy spolu s asistentom Pavlom Barančekom. V najvyššej súťaži ich nahradia hlavní Pavol Šuniar, Miroslav Minárčik a Mário Vlk a asistent Štefan Pastorek.

Komisia rozhodcov na svojom zasadnutí 7. a 8. decembra v Rajeckých Tepliciach dôsledne zhodnotila výkony arbitrov v jesennej časti sezóny a po dlhej diskusii sa rozhodla uplatniť radikálne opatrenia. Z dvanástich prvoligových hlavných rozhodcov preradili do nižšej súťaže rovnú štvrtinu - Kačengu pre hrubé nedostatky v zápasoch Košice - Ružomberok a Dubnica - Petržalka a Ligockého z rovnakých dôvodov v zápasoch Petržalka - Dubnica, Púchov - Petržalka a Inter - Žilina. Udvardy dostal podpriemernú známku v štyroch zo šiestich duelov, ktoré rozhodoval a navyše nesplnil ani predpísané fyzické previerky.

"Všetci traja dostanú ďalšiu šancu v druhej lige. V prípade, že budú podávať stabilne dobré výkony a preukážu kvalitu, môžu sa posunúť späť do najvyššej súťaže," vysvetlil generálny sekretár SFZ Dušan Tittel, ktorý sa na zasadnutí Komisie rozhodcov osobne zúčastnil. Podľa jeho slov hodnotili rozhodcov podľa celej jesene a nie iba na základe jedného zápasu. "Okrem potrestaných rozhodcov dostali ďalší výstražné varovanie tak, aby sa chyby vo vedení zápasov nevyskytovali často. V rámci prevencie sa vo februári budúceho roka uskutoční pre niektorých rozhodcov uskutoční doškoľovací seminár," dodal Tittel s tým, že v rizikových zápasoch jarnej časti ligy nasadí SFZ zo svojich prostriedkov aj technického delegáta, ktorý by mal uľahčiť prácu riadnemu delegátovi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.