Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

VV SFZ kriticky hodnotil výkon reprezentácie, zväz posilňuje mládež

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Bratislava (TASR) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) kriticky hodnotil na svojom utorňajšom zasadnutí výkon slovenskej seniorskej

reprezentácie medzištátnom zápase v Olomouci (1:4) a v kvalifikačnom stretnutí v Istanbule (0:3). Nelichotivú situáciu v slovenskom futbale sa predstavitelia rozhodli riešiť posilnením realizačných kádrov v mládežníckych reprezentáciách.

"Myslím si, že sme z hľadiska manažmentu vytvorili pre reprezentantov dobré podmienky a ťažko je na nich čo vytknúť. Hráči sa mohli plnohodnotne sústrediť na svoj výkon, s ktorým sme neboli spokojní. Zápasy v Olomouci i v Turecku hodnotíme kriticky, ani nie tak z hľadiska výsledkov, ale neuspokojil nás spôsob, akým sme prehrali. Nepasujeme sa do úlohy favorita, veď sme v treťom kvalifikačnom koši, ale nedostatky v našej hre boli pre nás sklamaním. Podrobnejšie sa s trénermi porozprávame na piatkovom stretnutí," hodnotil výkon seniorskej reprezentácie prezident SFZ František Laurinec a dodal, že realizačný tím má aj napriek neúspechom plnú dôveru.

V pozitívnejšom svetle sa ukázala reprezentácia do 21 rokov, ktorá v Čechách remizovala 1:1 a v Turecku prehrala až po góle v nadstavenom čase 1:2. "Napriek ťažkému rozbehu, sa zdá, že sa formuje dobrý tím. Určite nedosahuje kvalít Turecka, ale zverenci Mikuláša Komanického ukázali bojovnosť a zanietenie. K zlepšeniu prispeli aj hráči z úspešnej devätnástky, aj keď nedodali takú kvalitu ako sa očakávalo. Priniesli však do mužstva pozitívny duch a z tejto generácie by mohol byť solídny tím," dodal F. Laurinec.

Z krátkodobého hľadiska už nemožno očakávať od slovenského futbalu zázraky a preto zväz vsadil na koncepčnú prácu. "Začali sme s akousi regeneráciou mládežníckeho futbalu. Z UEFA sme dostali 8,3 milióna korún, ktoré si pre účely mládeže rozdelia kluby z prvej a druhej ligy. Suma je nad rámec 40 miliónov, ktoré poskytujeme zo zväzových prostriedkov," pokračoval k ďalšej téme prvý muž slovenského futbalu. Generálny sekretár SFZ Dušan Tittel doplnil, že použitie príspevku sa bude kontrolovať a v prípade podvodov hrozí až vylúčenie klubu zo súťaže. "Šéf mládeže Ján Greguš je v tomto veľmi striktný, aj keď na Slovensku sú ľudia schopní obísť všetko," dodal D. Tittel.

Výkonný výbor doplnil aj realizačné kádre jednotlivých mládežníckych reprezentácií. Asistentom devätnástky sa stal Viliam Hýravý, v osemnástke bude v úlohe asistenta trénera pôsobiť Ľuboš Nosický a v šestnástke budú túto funkciu vykonávať Marián Kopčan a Jaroslav Olejár. Hlavným trénerom reprezentácií do 17 a 16 rokov sa stal Ivan Hucko. Šéftrénerom brankárov vo všetkých mládežníckych kategóriách sa stal Alexander Vencel, ktorý ukončil svoje angažmán v Slovane Bratislava. Po vzájomnej dohode ukončil svoje pôsobenie v ženskej reprezentácii Pavol Peráček a na jeho miesto prišiel František Urvay. Zároveň sa vytvorila aj reprezentácia do 15 rokov, za ktorú je zodpovedný Ján Greguš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.