Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vukušiča prekvapila dobrá znalosť Cottbusu o MFK

Sportnet|Publikované 5. nov 2007 o 23:00

KOŠICE. V minulých dňoch bol na trojdňovej návšteve v nemeckom bundesligovom tíme FC Energie Cottbus športový riaditeľ MFK Košice Jozef

Vukušič.

Najlepší futbalový internát

"V piatok popoludní sme sme sa stretli so športovým manažérom klubu Steffenom Heidrichom, členmi vedenia klubu a nechýbal ani šéf športového internátu. Boli sme na spoločnej večeri pred zápasom a spolu sme sledovali i samotné stretnutie," povedalpo návrate Jozef Vukušič. Počas rozhovorov našli veľa spoločných tém. Cottbus je vo východnom Nemecku a systém okolo mládeže tam funguje obdobne, ako u nás. V budúcnosti by Košičania chceli tieto kontakty prehĺbiť. "V Nemecku je pre každé bundesligové mužstvo povinnosťou mať futbalový internát. Pre nás bolo veľmi zaujímavé zistenie, že internát v Cottbuse bol vyhlásený ako najlepší v Nemecku. My máme tiež zámer do dvoch rokov zaviesť futbalovú akadémiu. Po tejto stránke by sme chceli spolupracovať." V hre boli i mládežnícke turnaje pre rôzne vekové kategórie. "Navrhol som, aby sme sa stretli na úrovni U19, lebo naša devätnástka je posledným slovenským majstrom, takže by to bola celkom zaujímavá konfrontácia."

Prídu ešte na jeseň

V rozhovoroch však nedominovala len mládež. Na pretrase bolo i A-mužstvo. "V Cottbuse mali veľmi dobré informácie o našom klube, mužstve a dokonca i o hráčoch. Svojho času mali vo svojich zápisníkoch poznačené aj dve mená - Bicák a Jurčo... Steffen Heidrich sa určite ešte v jesennej časti súťaže príde pozrieť na náš zápas." Veľa možností už nemá Košice hrajú v Žilina, doma s Petržalkou a dvakrát na Slovane, raz ako odveta štvrťfinále Slovenského pohára. Obe strany hovorili aj o prípravnom stretnutí A-mužstiev, lenže zosúladiť to termínovo je veľmi ťažké. Bundesliga sa totiž začína už 20. januára. "Zimná prestávka v Nemecku je veľmi krátka. Možnosť na tento duel sa črtá v Rakúsku, ak by obe mužstvá absolvovali v blízkosti letnú prípravu."

Priniesol šťastie

V piatok večer o 20.30 bol na programe súboj 12. kola bundesligy Cottbus - Schalke 04. Domáci, posledný tím tabuľky, ktorý ešte nezvíťazil a pripísal si do tabuľky len päť bodov za remízy sa postaral o prekvapenie, keď sa dočkal prvého víťazstva v sezóne 1:0. Pritom hostia boli veľkým favoritom. V prípade víťazstva sa mohli dostať na 3. miesto za Bayern a Hamburg. Cottbus však naďalej zostal s 8 bodmi na 18. priečke. "Už pred zápasom sme povedali, že sme im priniesli šťastie a že určite vyhrajú, čo sa aj potvrdilo. Zápas bol zaujímavý. Pre domácich to bolo dôležité víťazstvo vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorilo 17 000 divákov. Cottbus bojoval do poslednej minúty a nakoniec podľa mňa i zaslúžene vyhral. Po zápase som sa stretol aj s trénerom Schalke 04 Mirkom Slomkom, mojím spolužiakom z kurzu. Bol trochu prekvapený, čo tam robím. Samozrejme, okamžite zareagoval: 'Prídeš a hneď prehráme.' Organizácia zápasu a všetko okolo neho nám ponúkli niekoľko podnetov, ako urobiť niečo viac pre diváka."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.