Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vukušič sa upísal Šachťoru Karaganda

Nový tréner Šachťora. Jozef Vukušič (vľavo) na štvrtkovej tlačovke, vedľa neho je výkonný riaditeľ Šachťora. (Autor: www.shahter.kz)
Bohuslav Matia|Publikované 8. jan 2016 o 23:00

Bývalý tréner FC VSS Košice Jozef Vukušič sa upísal kazašskému klubu.

Žiadne Spojené arabské emiráty, ani Španielsko, kde bol v lete na stáži, ale Kazachstan. Bývalý tréner FC VSS Košice Jozef Vukušič sa upísal (zatiaľ nevedno na aké obdobie) tamojšiemu klubu FC Šachťor Karaganda.

KOŠICE. Vo štvrtok bol 51-ročný Slovák predstavený novinárom na tlačovej konferencii a hneď po nej začal s mužstvom prípravu na novú sezónu.

V Kazachstane sa hrá „Premier League“ systémom jar-jeseň, od marca do novembra.

A bude mať čo robiť, aby imidž Šachťoru, ktorý hral v sezóne 2014/2015 v kvalifikácii Európskej ligy UEFA, pred miestnymi fanúšikmi trochu vylepšil, pretože dvojnásobný majster krajiny (2011, 2012) skončil vlani v lige veľmi neslávne, až na 10. priečke tabuľky medzi dvanástimi účastníkmi najvyššej kazašskej súťaže.

Spĺňal ich požiadavky

Výkonný riaditeľ klubu Vladimir Niederhaus na štvrtkovej tlačovke vysvetlil, prečo uprednostnili Jozefa Vukušiča pred ďalšími kandidátmi na post hlavného trénera (po Ukrajincovi Igorovi Zacharjakovi).

„Všetci kandidáti, okrem Jozefa, mali podmienku, že si privedú so sebou aj celý realizačný tím, na čo sme nemohli pristúpiť, pretože jednou z našich hlavných priorít bolo, že v trénerskom štábe budú s novým trénerom spolupracovať naši tréneri,“ vybrali sme jednu z odpovedí na otázky novinárov z klubovej stránky Šachťora.

Vysvetľuje aj to, prečo v Karagande nie je s Jozefom Vukušičom aj jeho dlhoročný asistent Ivan Lapšanský, aj keď sa povrávalo, že tam mal ísť s ním.

Asistentom Jozefa Vukušiča bude Jevgenij Svešnikov a trénerom brankárov Nikolaj Rodionov, iba funkciu kondičného trénera bude zastávať Slovák - Michal Lacena.

Videl tri posledné zápasy

Jozef Vukušič miestnym novinárom prezradil, že mužstvo Šachťora mu nie je neznáme, pretože videl tri posledné zápasy v minuloročnej sezóne, ale že sa musí s hráčmi bližšie zoznámiť, vidieť ich, aby mohol mužstvo lepšie analyzovať.

Zaujala nás aj jeho odpoveď na otázku, či nebude problémom rečová bariéra, či Jozef Vukušič ovláda ruštinu.

„Áno, hovorím trošku po rusky. Viem aj písať v tomto jazyku. Mám päťdesiatjeden rokov a do školy som chodil v tom čase, keď ruština bola v Československu v škole jedným z povinných predmetov.“

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.