Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Vstupenky na Ukrajinu sa predávali za dvojnásobok

(Autor: Tibor Somogyi)
Pavol Spál|Publikované 8. sep 2015 o 20:00

Veľký záujem slovenských futbalových fanúšikov o reprezentačný futbal neustal ani pred Ukrajinou.

ŽILINA. Deň pred zápasom bol problém zohnať v Žiline ubytovanie, väčšina hotelov a penziónov hlásila vypredané.

Ak by mala žilinská aréna (10 765) aj trojnásobne vyššiu kapacitu, zrejme by sa vypredala. „Záujem bol mnohonásobný, možno dvaapol – až trojnásobný,“ priznal hovorca zväzu Juraj Čurný.

Dobrý futbal láka

Zápas kvalifikácie o postup na európsky šampionát Slovensko – Ukrajina potvrdil trvalý záujem fanúšikov o reprezentačný futbal.

Vstupenky sa minuli už sedemnásteho júla, keď SFZ spustil predaj balíkových vstupeniek na zápasy s Ukrajinou (8. septembra) a Bieloruskom (9. októbra). Išlo doň približne tritisíc vstupeniek (do 14 sektorov na všetkých štyroch tribúnach). Vypredali sa za necelú trištvrte hodinu.

Balíkové vstupenky na Ukrajinu a Bielorusko sa oficiálne predávali za 28 (za bránami) – 48 eur (pozdĺžna tribúna).

Záujem bol taký veľký, že na čiernom trhu boli ochotní fanúšikovia zaplatiť aj viac ako dvojnásobok.

Na rozdiel od macedónskej strany, ktorá sa vstupeniek v predchádzajúcom zápase európskej kvalifikácie vzdala, Ukrajina využila hosťujúci sektor (550 lístkov) na sto percent.

Ďurica začne o týždeň

V hľadisku bol aj reprezentant Ján Ďurica. Pre zranenie a operáciu ľavej slabiny je mimo hry od apríla 2015, do prípravy v Lokomotive Moskva sa zapojí o týždeň.

Veril kamarátom, ktorých mal pôvodne posilniť.

„Žiaľ, nastali menšie komplikácie, na slabine mi povolila skrutka a liečba sa tým predĺžila o mesiac. Mal som nastúpiť už v polovici augusta,“ napísal na svojej oficiálnej internetovej stránke 33-ročný stredný obranca.

Trénoval individuálne. „Na budúci týždeň už začnem naplno zaberať s mužstvom. Verím, že sa rýchlo dostanem do formy a nastúpim aj v súťažných zápasoch,“ dodal.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články