Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Vstupenky na Hrbatého a spol. už v predaji

TASR|5. jan 2006 o 15:54

Santiago de Chile 5. decembra (TASR) - Prvým miestom, kde sa dajú kúpiť vstupenky na zápas 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov Chile - ...

Santiago de Chile 5. decembra (TASR) - Prvým miestom, kde sa dajú kúpiť vstupenky na zápas 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov Chile - Slovensko (10.-12. februára 2006) sa stali priestory v dejisku súboja, na štadióne Medialuna v meste Rancagua. Nehrajúci kapitán čílskej daviscupovej reprezentácie Hans Gildemeister oznámi nomináciu proti minuloročným finalistom pravdepodobne už v polovici januára.

"Prvé mesto, kde sme spustili predaj vstupeniek, je Rancagua. Chceli sme tak stimulovať tamojších fanúšikov tenisu, aby prišli v čo najväčšom počte a našim reprezentantom vytvorili potrebné búrlivé prostredie," povedal prezident Čílskej tenisovej federácie (TFCh) Mario Pakozdi. Najdrahší lístok do VIP zóny pritom vyjde 27 amerických dolárov (cca. 840 Sk), cena najlacnejšej vstupenky bola stanovená na 14 USD, v ponuke je ešte aj 20-dolárová trieda.

Gildemeister chcel pôvodne odohrať tento duel vo Viňa del Mar, kde sa v termíne od 30. januára do 5. februára 2006 uskutoční tradičný turnaj ATP na antuke. V prospech Rancaguy zrejme zavážil fakt, že štadión Medialuna má vyššiu kapacitu (cca 10.000 miest na sedenie) a domácich tenistov bude hnať za víťazstvom nad účastníkom bratislavského finále 2005.

Nomináciu proti Hrbatému a spol. oznámi Gildemeister, ktorý deň pred úvodnou loptičkou oslávi 40. narodeniny, s najväčšou pravdepodobnosťou už o desať dní. "Polovica januára je asi ten najsprávnejší čas zverejniť mená, s ktorými budeme počítať na 1. kolo Davisovho pohára," prezradil manažér TFCh Giorgio Rainieri.

Čílski tenisti prehrali vo vlaňajšom 1. kole DC na taraflexe Olympijského štadióna v Moskve s Ruskom vysoko 1:4. O jediný bod tímu vtedajšieho nehrajúceho kapitána Sergia Eliasa sa postaral v úvodnom singli Fernando González, ktorý v štyroch setoch zvíťazil nad Michailom Južným. Ďalšími členmi tímu boli Adrian Garcia, Hermes Gamonal a Paul Capdeville. V septembrovej baráži s Pakistanom mali Čiľania výhodu domáceho prostredia a na antuke v Santiagu de Chile vyhrali jednoznačne 5:0. Namiesto Gamonala už v nominácii figuroval Nicolas Massú, ktorý vyhral jeden singel a s Gonzálezom triumfovali aj v debli. Slováci sa po víťazstvách 4:1 nad Španielskom, Holandskom a Argentínou dostali až do finále, kde ale pri hernej absencii Karola Becka prehrali s Chorvátskom tesne 2:3.

Súvisiace články