Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Vstup do baráže vyšiel Spišiakom vynikajúco

Sportnet|Publikované 25. mar 2009 o 00:00

Po dvoch rokoch sa história opakuje. Opäť Spišská Nová Ves bojuje o postup do extraligy s Kežmarkom. SP. NOVÁ VES. S tým rozdielom, že Kežmarčania

Po dvoch rokoch sa história opakuje. Opäť Spišská Nová Ves bojuje o postup do extraligy s Kežmarkom.

SP. NOVÁ VES. S tým rozdielom, že Kežmarčania bojujú o udržanie v najvyššej súťaži a Novovešťania o postup medzi slovenskú špičku.

Začali zle

Keď Kežmarčan Bednár v 18. minúte prvého barážového zápasu zvýšil na 2:0, vyzeralo to so Spišiakmi zle-nedobre. Konečne sa však v rozhodujúcich dueloch hokejová šťastena priklonila na domácu stranu. Obzvlášť to platilo pri góle na 2:2, keď puk kuriózne skĺzol po chrbte Klempu do brány. V konečnom účtovaní vyhrali domáci 3:2. "Začali sme zle, prehrávali sme už rozdielom dvoch gólov. Kontaktným gólom Hamráka sme sa dostali do zápasu. Postupne krok za krokom sme vyrovnali hru i skóre. Videli sme dramatický, kvalitný zápas s naším šťastným koncom. Séria pokračovala na ďalší deň. Ďalšie stretnutia už budú iné, také sú zákony play-off," povedal po stretnutí tréner HK Spišská Nová Ves Marián Horváth.

Začali dobre

Opačné starosti mali Kežmarčania. Veď viedli 2:0 a nakoniec prehrali 2:3. "Úvod nám vyšiel, ale po druhom góle sme prestali hrať. Spišiaci boli pohyblivejší a kombinačne lepší. My sme sa herne trápili, inkasovali sme smoliarsky gól na 2:2. Víťazstvo domácich je zaslúžené. V ďalších súbojoch sa musíme výrazne zlepšiť," skonštatoval tréner Kežmarku Vladimír Klinga. Prvý barážový zápas bol skvelý. Takmer štyri tisícky divákov videlo všetko, čo patrí k hokeju. Domáci otáčali nepriaznivý výsledok, čo sa im aj podarilo. Spišiaci zahrali veľmi dobre a na záver nechýbala pravá hokejová bitka.

Súvisiace články