Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

VŠIMLI SME SI - Vedúceho mužstva vykázali z lavičky

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

Humenné Do konca stretnutia v Humennom chýbala štvrťhodina, keď asistent rozhodcu nezmyselne zastavil črtajúci sa brejk dvojice humenských útočníkov

Šoltísa a Lapšanského, ktorí v postavení mimo hry určite neboli a prihrávku z hĺbky poľa navyše hlavou pohladil aj srbský stopér Živanovič. Prvý asistent E. Cuninka napriek tomu neváhal dvihnúť zástavku, hoci o ofsajde nemohlo byť ani reči. V tej chvíli k nemu okamžite vyštartoval nielen tréner 1. HFC Ondrej Duda, ale aj vedúci domáceho mužstva Ján Opiela. Človek nanajvýš kľudný a rozvážny. Keď však aj za stavu 0:4 spomínaný arbiter domácich takto poškodil, neovládol sa... "Bol tam síce aj ďalší náš útočník Gavaľa, no ten sa vracal smerom k vlastnej bráne a nejavil záujem o hru. Koho by nenaštvalo, keď ešte aj počas štvorgólového náskoku vás takto rozhodca odpíli," konštatoval kormidelník Humenného Jozef Valkučák.

Ján Opiela musel lavičku opustiť a zvyšok stretnutia odsledoval v podchode za jednou z brán, kde sa smutne prizeral koncu zápasu. "Viete, všetko má svoje medze, ale toto, čo s nami robili rozhodcovia, nemalo obdobu. Tú vymyslenú penaltu som ešte strpel, ale keď prvý asistent E. Cuninka nevidel jasný ofsajd pri druhom góle Pisára, keď si nevšímal jasné hrania rukou a keď v podstate všetko posudzoval v prospech hostí, žlč vo mne vzkypela. Vrcholom bola spomínaná situácia zo 75. minúty, keď sa lopta od hráča Rimavskej Soboty dostala k našim dvom útočníkom, ktorí mohli ísť za stavu 0:4 sami na bránu. A Cuninka nás ešte ani vtedy nenechal hrať," rozčuľoval sa Ján Opiela, ktorý v humenskom futbale pôsobí už pekných pár rokov, no vykázaný z lavičky bol vykázaný prvýkrát v živote.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.