Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

VŠIMLI SME SI - Päť cudzincov v zostave Michaloviec

Sportnet|Publikované 12. nov 2006 o 23:00

Humenné Od 65. minúty zemplínskeho derby medzi Humenným a Michalovcami behalo v drese hosťujúceho MFK Zemplín iba šesť hráčov so slovenským pasom! V

bráne stál Čech Dominik Rodinger, v obrane hral Hondurasan Ruiz Murillo, v stredovej formácii sa prezentovali Ukrajinci Artem Jevlanov a Leonid Šitov, nuž a v útoku sa snažil čosi vymyslieť ďalší Hondurasan Dolmo Ramirez. Hotový Babylon... Keď si vezmeme do úvahy, že na súpiske Michaloviec bolo uvedených 16 hráčov, matematicky to vychádza, že takmer tretinu tvorili futbalisti zo zahraničia.

Zaujímavé je, že súťažný poriadok dovoľuje v jednom majstrovskom stretnutí nastúpiť iba štyrom cudzincom, no je tam dodatok, že to platí iba pre hráčov z krajín mimo Európskej únie. Takže Hondurasania a Ukrajinci túto kvótu naplnili, nuž a Čech Rodinger za cudzinca de facto považovaný nie je. Česká republika je členom Európskej únie, preto by za Michalovce mohlo nastúpiť teoreticky aj 10 jeho krajanov.

Nás zaujímalo, ako sa v kabíne MFK Zemplín v kabíne komunikuje. "No, občas dochádza k zaujímavým situáciám, najmä pri debatách s Hondurasanmi, ktorí už síce niečo zo slovenčiny ovládajú, ale je to len zopár slovíčok. Musíme si preto pomáhať rukami i nohami," s úsmevom vysvetlil český gólman D. Rodinger, ktorý pochopiteľne so slovenčinou nemá žiadny problém. "Čo sa týka Ukrajincov, títo chlapci už solídne rozprávajú po slovensky. S nimi nie je žiadny problém, no s Hondurasanmi je to občas zábava," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.