Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

VsFZ uvažuje o zavedení povinných videozáznamov aj v V. lige

Sportnet|Publikované 9. dec 2002 o 23:00

Rožňava - Nedávneho 10. ročníka halového turnaja futbalových rozhodcov a delegátov Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ), ktorý usporiadal

rožňavský ObFZ, sa osobne zúčastnil aj predseda VsFZ Bohdan Benedik. S organizáciou podujatia bol spokojný: "Rožňavčanom patrí moje poďakovanie. Vytvorili pekné a veľmi príjemné športové prostredie pre tento turnaj, ktorý je vyvrcholením našej činnosti v závere roka."

Regióne horného Gemera sú v súťažiach riadených VsFZ iba štyri mužstva dospelých. Ako hodnotíte ich účinkovanie za obdobie posledného roka, najmä ich postavenie v tabuľkách jesennej časti?

"Máme záujem, aby v nami riadených súťažiach hrali mužstvá zo všetkých oblastných zväzov, čo je vlastne zmyslom regionálnych súťaží. Držím preto palce aj gemerským celkom a prajem im, aby sa kvalita a výkonnosť vašich zástupcov zvyšovala. Pre futbal v hornom Gemeri by bolo dobré, keby dôstojne nadviazali na tradície, ktoré v minulosti mužstvá z Rožňavského okresu zastávali. Ak sa ľudia okolo futbalu v obciach či mestách zodpovedne a dokážu vytvoriť dobré podmienky pre vzostupnú tendenciu, je to iba na prospech nášmu športu a i celého zväzu. Čo sa týka samotnej Rožňavy, osobne si myslím, že by bolo veľkou škodou, keby si svoju pozíciu v IV. lige neudržala. Držím jej palce, najmä funkcionárom, ktorí sa v tejto neľahkej dobe snažia situáciu v rožňavskom futbalu zachrániť. Verím, že sa to podarí. Rožňava z hľadiska histórie do vyšších súťaží určite patrí."

Je predpoklad, že dôjde v blízkej budúcnosti k reorganizácii súťaží?

"Úvahy, samozrejme, existujú. Predpokladám však, že v najbližšej dobe nie. Závisí to od zmien na celorepublikovej úrovni. Na aktíve oddielov I. a II. ligy, ktorý sa nedávno konal v Banskej Bystrici odzneli hlasy po rozšírení, ale súčasná ekonomická situácia naznačuje, že ešte doba na takýto krok nedozrela. Tento proces však v budúcnosti určite nastane, čo sa potom prejaví aj v súťažiach VsFZ."

Čo by ste odkázali tým,. Ktorí si mýlia športoviská, hlavne futbalové štadióny, s vybíjaním si svojej prebytočnej energie?

"Netešia nás situácie, keď dochádza k nešportovým prejavom, či dokonca k inzultáciám. A je jedno, či je to zo strany divákov, hráčov alebo nebodaj funkcionárov. Musíme takéto prejavy potierať a trestať. Myslím si, že naša disciplinárka funguje nekompromisne. Je to síce ťažká práca, ale chceme, aby bol futbal pre ľudí zábavou a nie miestom, kde dochádza k násilnostiam."

Vraj sa uvažuje o povinnom zavedení nahrávania videozáznamov aj na stretnutiach V. ligy.

"Video je často dobrým pomocníkom pri riešení sporných situácií. Na aktíve piatoligových mužstiev pred štartom jarnej časti túto otázku nadnesieme a aktív rozhodne, či bude videozáznam povinný alebo nie. Je to otázka demokracie. Ja, osobne by som bol rád a som zástancom takéhoto kroku."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.