Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Všetky biliardové trofeje ostali doma v Prešove

(Autor: PKO)
Michal Frank|Publikované 28. apr 2019 o 10:07

Kristián Mrva potvrdil dobrú formu pred majstrovstvami Európy.

Slovenský pohár juniorov v Prešove: fotogaléria

28.4.2019

PREŠOV. Slovenský pohár juniorov v biliarde Junior Cup pokračoval svojím tretím kolom v Prešove. Prestížna juniorská pohárová súťaž sa konala v sobotu v kultúrnom zariadení PKO Centrum v hre č. 8.

Medzi hráčmi nechýbal Enrik Tenk z Bratislavy, toho času hráč Brna a majster ČR, pre ktorého bola táto „juniorka“ prípravou na tohoročné Majstrovstvá Európy v Holandsku, či úradujúci vicemajster Európy a bronzový z majstrovstiev sveta Kristián Mrva z Prešova.

Aj pre Kristiána Mrvu a jeho spoluhráča z BK Horses Prešov Michala Šoltisa bol Junior Cup zároveň prípravou na európsky šampionát.

Prešov bral všetko

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 11 hráčov z Bratislavy, Nových Zámkov, Ružomberka, Podolínca a z Prešova, no všetky poháre pre štyroch najlepších (porazení semifinalisti majú delené tretie miesto) ostali doma.

Prešov potvrdil, že je mekkou biliardu na Slovensku. Nielen výkonmi domácich hráčov, ale aj po organizátorskej stránke. Peter Baran a Darina Zavadinková zorganizovali väčšinu juniorských turnajov na Slovensku plus dva open turnaje a opäť zabezpečili bezproblémový chod tohto športového podutia.

Po divokých skupinách sa vo štvrťfinále rozhodlo, že tretí Junior Cup bude napriek viac než solídnej konkurencii napospol prešovskou záležitosťou.

Vyhral Kristián Mrva

V „sídliskovom“ semifinále na seba narazili Kristián Mrva a Michal Šoltis a ich ďalší spoluhráči z klubu Horses Michal Frank (momentálne hosťujúci v BK PKO Prešov) a Martin Oriňák, inak slovenská štvorka v hre snooker.

Vo finále zdolal Kristián Mrva Michala Franka a získal trofej, Frank si zasa tretím striebrom v rade poistil priebežné prvé miesto v sérii Junior Cup.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.