Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Všetci slovenskí tenisti postúpili, to sa ešte nikdy nestalo

Dominika Cibulková počas zápasu s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. jan 2015 o 09:29

V stredu nastúpia na zápasy 2. kola Australian Open Martin Kližan, Lukáš Lacko, Magdaléna Rybáriková a Karolína Schmiedlová.

MELBOURNE. Martin Kližan, Lukáš Lacko, Magdaléna Rybáriková a Karolína Schmiedlová sa zo slovenských tenistov predstavia v stredu v 2. kole dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open. V rozpise síce figuruje aj Jana Čepelová vo štvorhre, Košičanka však skončila v nemocnici so zápalom pľúc.

Slovenským tenistom sa podaril husársky kúsok, všetci šiesti, ktorí nastúpili na kurty, sa prebojovali do 2. kola dvojhry. Okrem spomínaného kvarteta uspeli aj Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková.

Stredajší program slovenských tenistov

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Martin Kližan (SR-32) - Joao Sousa (Portug.), začiatok približne po 2.30 SEČ

Lukáš Lacko (SR) - Grigor Dimitrov (Bul.-10), začiatok približne po 4.00 SEČ

Dvojhra žien - 2. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Šuaj Pcheng (Čína-21), začiatok o 1.00 SEČ

Karolína Schmiedlová (SR) - Zarina Dijasová (Kaz.-31), začiatok približne po 5.00 SEČ

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška tvrdí, že v ére samostatnosti ide o unikát. "Nespomínam si, že by všetci Slováci prešli v hlavnej singlovej súťaži na grandslame cez prvé kolo, to história nepamätá. Úprimne, nepočítal som s tým, lebo štyria z nich mali veľmi ťažkých súperov. Nikto z našich nebol v zápase v pozícii jasného favorita," rozoberal Moška.

Moška si želá troch v 3. kole

"Veľmi sa teším, že Dominika Cibulková otočila zápas s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. Potešili ma aj obaja chlapci, no nechcem vyzdvihovať nikoho, všetci si zaslúžia veľkú pochvalu. Škoda, že pre chorobu nemohla štartovať Janka Čepelová," doplnil.

schmied_res.jpg

Karolína Schmiedlová. FOTO - TASR/AP

Mošku by potešilo, ak by zo slovenských tenistov polovica postúpila do 3. kola. "Najťažšie to budú mať Lukáš Lacko proti talentovanému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi a Daniela Hantuchová so Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou," naznačil.

"Dominika má teraz trochu ľahší žreb. Čaká ju Bulharka Cvetana Pironkovová, na ktorú vie zahrať a potom zrejme Francúzka Alize Cornetová. Kližan, Rybáriková a Schmiedlová majú vyrovnaných, no zdolateľných súperov. Ak by aspoň traja naši postúpili do 3. kola, bol by to veľký úspech slovenského tenisu," povedal Moška.

Súvisiace články