Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Všetci Slováci postúpili v Duisburgu do semifinále na 500 m

TASR|26. máj 2006 o 13:31

Duisburg 26. mája (TASR) Všetky štyri slovenské lode sa na druhom podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v nemeckom Duisburgu prebojovali do ...

Duisburg 26. mája (TASR) Všetky štyri slovenské lode sa na druhom podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v nemeckom Duisburgu prebojovali do sobotňajšieho semifinále na 500 m. Najlepšie si počínal singlkanoista Marián Ostrčil, člen ŠKP Bratislava finišoval v tretej rozjazde na druhom mieste za Nemcom Petrom Hörnigom.

Oba slovenské mužské dvojkajaky Richard Riszdorfer s Erikom Vlčekom resp. Michal Riszdorfer s Róbertom Erbanom skončili vo svojich rozjazdách na tretej priečke a suverénne postúpili do semifinále. Pre úradujúcich majstrov Európy v K4 na 1000 m je kvalitne obsadená regata v Duisburgu premiérovým súťažným vystúpením v tejto sezóne. V semifinále na päťstovke sa predstaví aj žensky dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová. Strieborné medailistky v šprinte z vlaňajšieho európskeho šampionátu v Poznani prišli vo svojej rozjazde do cieľa na tretej priečke.

"Všetci reprezentanti v náročných podmienkach s prehľadom postúpili do semifinále a splnili cieľ. Ostrčil i všetky tri kádvojky si od úvodných metrov strážili postupové pozície. V Duisburgu je chladné počasie, fúka silný vietor, čo pretekárom sťažuje pozíciu," povedal reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

Súvisiace články