Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Všetci prešovskí rýchlokorčuliari skončili bronzoví

Prešovská výprava. (Autor: bh)
Sportnet|Publikované 29. sep 2017 o 22:00

V Rakúsku brala medaily celá výprava.

PREŠOV. Rýchlokorčuliari Akademika Prešov sa zúčastnili európskeho pohára Danubia, ktorý sa uskutočnil na zimnom štadióne v v rakúskom Grazi.

Pretekov sa zúčastnilo 121 pretekárov zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Maďarska, Rakúska, Poľska, Lotyšska, Litvy, Bulharska, Srbska, Chorvátska, Slovinska, Bieloruska. Akademik dal priestor svojim najlepším.

Najvyššie, medailové umiestnenie obsadil Ján Vargoško, ktorý získal bronz. No medailu s týmto leskom si vďaka tímovým úspechom doniesol každý.

„Najviac sa nám darilo v štafetách, v ktorých juniorky C + D skončili na 3. mieste a juniorky A + B tiež na 3. mieste. To znamená, že každý jeden pretekár výpravy doniesol medailu a k tomu každý bronzovú. Takáto rarita sa nám stala prvýkrát za 7 rokov nášho pôsobenia,“ povedala trénerka ŠK Akademik Prešov Blanka Hympánová.

Nadpis šedého boxu

Kategória D dievčatá: 9. Radovana Lešková, 12. Tamara Tokárová

Kategória C chlapci: 3. Ján Vargoško

Kategória C dievčatá: 7. Emma Hympánová,

Kategória B dievčatá: 9. Alexandra Hympánová, 16. Simona Pavlíková

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 38/2017. V predaji od utorka 26. septembra do pondelka 2. októbra. Pridajte sa aj do facebookovej skupiny Šport Šariš, kde nájdete viac aktuálnych športových správ z regiónu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.