Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vraziť klin do oslabenej pohody hostiteľov

Mimo hry. Ján Goga musí byť najprv fit, aby zase znovu takto hlavičkoval. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 8. máj 2009 o 22:00

Na futbalistov MFK Košice B čaká tento víkend ďalšie derby s Humenným. Vzhľadom na to, že pre našich je to bezprostredný konkurent v boji o udržanie, od ktorého ho delí sedem bodov, ide o veľmi dôležité stretnutie.KOŠICE. A to aj preto, že do konca ročníka zostáva už len šesť kôl.

Neistota u súpera

Po uplynulom vystúpení tréner rezervy Jaroslav Galko prízvukoval, že výkon nebol zlý, ale predsa sa znovu vytratila schopnosť úspešne zakončiť akcie. Remíza ešte viac zhoršila pozíciu Košičanov. Nie je to však také zlé, aby sa z toho nedalo vykorčuľovať. Humenčania sa zase hotujú dotiahnuť na rezervu Ružomberka. Ak im to aj nevyjde, ešte stále majú výhodu pri odrážaní ataku MFK B. Pravda, situácia v humenskom futbale je nepriaznivá vzhľadom na známe problémy súvisiace s budúcnosťou klubu a finančným zázemím. Vyzerá to však tak, že tento východniar sa chce stoj čo stoj udržať v prvoligovom pelotóne. Isté však je, že pohoda v radoch nastávajúceho súpera nie je akurátna a hráči citlivo vnímajú problémy, o ktorých sa hovorí na každom kroku. Túto neistotu by mohli hostia využiť na stiahnutie straty.

Nezvyklí domáci

Na tribúne štadióna bude minimálne jeden človek, ktorý bude mocne držať palce hosťom. Ide o Jána Gogu, humenského rodáka a odchovanca tohto klubu, ktorý momentálne pôsobí v Košiciach. Prednedávnom sa však podrobil vážnej operácii (roztrhnutý meniskus a aj postranný väz) a pomaly sa zotavuje po zákroku. Nateraz oveľa intenzívnejšie vníma dianie, do ktorého nemôže zasiahnuť. "Som v častom kontakte s chlapcami. Telefonujem si s asistentom trénera Antonom Šoltisom alebo s Marošom Adamicom. Vyzvedám, ako prebiehali zápasy, čo je nové. Pravdaže, škrie ma, ak výsledky nie sú také, ako by sme potrebovali," rozhovoril sa ofenzívny futbalista, ktorý do MFK zamieril ako dorastenec. "Škoda, že nemôžem nastúpiť, na vzájomné stretnutie som sa vždy tešil. Naposledy som hral proti rodákom ešte za éry trénera Farkaša, keď sme tu prehrali." Pod Vihorlatom sa našim nezvykne dariť, súperom sa tu tradične nehrá dobre. "Domáci si počínajú tak nezvyklo, zabetónujú sa, spoliehajú sa na brejky. Náročné je zaskočiť ich. A kto je nebezpečný? Hlavne Labun a Ľubarskij, ale tréneri poznajú káder, tak vedia, akú taktiku treba ušiť. Verím, že naši pochodia a vyhrajú," vyslovil nádej J. Goga. Už len aby aj jeho hlas vyslyšali spoluhráči.

Program 28. kola - dnes o 16.30 hod.: Humenné - Košice B, Podbrezová - R. Sobota, Trenčín - Prievidza. Zajtra o 10.30 hod.: D. Streda B - Šaľa, Ružomberok B - Michalovce, o 16.30 hod.: Inter - Lučenec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.