Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vrátili im prehru

Sportnet|Publikované 15. dec 2008 o 23:00

SP. NOVÁ VES. Keď nováčik volejbalovej ženskej extraligy vyhral v Nitre, bolo to prekvapenie kola. Nitranky si však požičané vzali späť, aj s

úrokmi.

Nezvládnuté koncovky

V nezvyčajnom čase hneď poobede v sobotu hostil VK Spišská Nová Ves súpera z Nitry. Už pred stretnutím sa prognózovalo, že to bude veľmi vyrovnaný a zaujímavý súboj. To sa aj potvrdilo. Prvý set dobre hrajúce Spišiačky vyhrali, ale potom už začali pod vysokou sieťou úradovať volejbalistky spod Zobora.

"Po prvom sete alebo v závere prvého setu nám odišlo podanie, čo je naša najsilnejšia zbraň. Potom v druhom sete sme sa na súperky len doťahovali a to isté sa opakovalo aj v treťom sete. Nezvládli sme koncovky druhého a tretieho setu. Škoda. Vrátili nám prehru z domácej palubovky," povedala po zápase blokárka Katka Fabiniová a dodala:

"Z mojej strany to mohlo byť aj lepšie, myslím si, že som podala taký štandard ako vždy. Určite ste videli, že sa musíme ďalej zlepšovať a hlavne zlepšiť 'rýchliky' z našej strany a bloky 'rýchlikov' súperiek."

Vynikla Salanciová

Opäť početná divácka kulisa vo výbornej atmosféra videla dobrý ženský volejbal. Bolo vidieť, že hosťujúce hráčky majú veľkú motiváciu vrátiť domácim prehru a navyše majú výborne hrajúcu smečiarku Salanciovú.

"Nitra nám odplatila prehru z ich palubovky. Myslím si, že tri sety boli veľmi vyrovnané, boli bodové šnúry aj na jednej, aj na druhej strane. Hráčky Nitry urobili menej nevynútených chýb ako my. V ich kolektíve vynikala smečiarka Salanciová, ktorá neurobila chybu na smeči, a to v tomto zápase rozhodlo," konštatoval tréner VK Spišská Nová Ves Stanislav Vartovník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.