Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vranovskí futbalisti na Moldavu nestačili

Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 23:00

Futbalisti MFK Vranov sa predstavili v Moldave na umelej tráve, na čo sa pripravovali v Stropkove.

Futbalisti MFK Vranov sa predstavili v Moldave na umelej tráve, na čo sa pripravovali v Stropkove, a hoci v poli boli domácim vyrovnaným súperom, R. Nováka vážnejšie neohrozili.

VRANOV. Futbalisti MFK Vranov odohrali druhé jarné stretnutie v sobotu v Moldave nad Bodvou. Hoci Moldavčania hrajú svoje domáce zápasy v Rešici, kvôli vrtochom počasia požiadali o zmenu a stretnutie sa nehralo na prírodnej, ale umelej tráve.

Tréner Vranova Miroslav Jantek na túto skutočnosť zareagoval konštruktívne a mužstvo sa v piatok pripravovalo na podmienky, ktoré ich čakali v 18. kole v Stropkove.

„Hrať na prírodnej a umelej tráve je niečo iné. Lopta má iný odraz, sklz a aj na pohyb hráčov sú kladené iné nároky... Z tohto pohľadu bol piatkový tréning v Stropkove na prospech veci. Verím, že sa to prejaví na našich výkonoch, lebo to isté budem chcieť aj pred zápasom v Banskej Bystrici, kde je predpoklad, že by sa malo opäť hrať na umelej tráve,“ vysvetľoval tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

O prvom polčase

Meranie síl v Moldave ponúklo vyrovnaný priebeh. Rozdiel medzi obidvoma súpermi bol vo finálnej fáze. Kým domácim sme napočítali tri tutovky, ktoré premenili na jeden presný zásah,

Vranov sa podobnou bilanciou pochváliť nemôže. V prvom polčase boli hostia bezzubí a hoci po zmene strán nastalo v ich podaní zlepšenie, R. Nováka bezprostredne neohrozili.

Pokusom M. Kentoša či M. Palubu chýbala presnosť, R. Lazúra stiahol tesne pred pokutovým územím M. Dolutovský a v záverečnej skrumáži sa nepresadil ani M. Turcovský.

Za touto štatistikou však treba hľadať aj výkon domácich, pretože v defenzíve hrali koncentrovane, zodpovedne vykrývali priestor a zvládaním osobných súbojov nedávali súperovi zámienku, aby ich dostal pod tlak.

„Prvý polčas sme prehajdákali, preto v kabíne padli aj ostrejšie slová, ale sú to šikovní a rozumní chlapci, ktorí si to vedia rozmeniť na drobné a poučiť sa z toho. Druhý polčas už vyzeral inak – lepšie sme sa pohybovali, cesta k bráne bola kolmejšia a mali sme aj nejaké náznaky možností, resp. strelecké pokusy, no chýbalo nám viac šťastia, rozhodnosti a pokoja. S druhým polčasom som, až na gól, spokojný, lebo hráči výkonom ukázali cestu, akou sa chceme uberať,“ hodnotil M. Jantek.

Hlavy hore

Už pred začiatkom jarnej časti M. Jantek zdôrazňoval, že mužstvo nesmie podľahnúť panike zo svojho postavenia v tabuľke a túto filozofiu zopakoval aj po stretnutí v Moldave. Napriek prehre bolo z kabíny počuť motivačné a odhodlané slová, ktorými „zakazoval“ mať hráčom zvesené hlavy.

„Zápas je za nami a rozumní hráči si sami najlepšie uvedomia, že pokiaľ podcenia prvý polčas, kedy sme v ofenzíve ukázali málo, po zmene strán sa im tento deficit bude dobiehať ťažko. V prvom polčase sme sa naozaj málo pohybovali, boli sme statickí a kombinovali sme na čiare, kde sa nahrnulo veľa hráčov, ktorí potom chýbali vo finálnej fáze. Tieto veci sme si cez prestávku vysvetlili a za výkon v druhom polčase musím chlapcov pochváliť, lebo sa prezentovali diametrálne odlišným prístupom a spôsobom hry. To, že sme vyšli bodovo naprázdno, nás mrzí, ale pred nami je ešte dosť kôl a my sa musíme pozerať dopredu,“ zdôraznil M. Jantek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.