Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vranov sa mohol oprieť o väčšie individuality

Sportnet|Publikované 30. máj 2013 o 22:00

Po prehre s Popradom neboli zverenci trénera Miroslava Janteka v sobotu proti ŠK Kremničke v ľahkej situácii.

Po prehre s Popradom, keď treťoligový futbalový MFK Vranov navyše prišiel o dvoch vylúčených hráčov, neboli zverenci trénera Miroslava Janteka v sobotu proti ŠK Kremničke v ľahkej situácii, ale mužstvo svoju úlohu, napriek tlaku z výsledku, zvládlo výborne a vyhralo 3:0.

VRANOV. Pokyny trénera M. Janteka boli jasné – hrať od úvodu aktívne. Keďže ani jeho náprotivok N. Juračka sa nechcel spoliehať na taktiku v obrannej ulite, v oboch pokutových územiach bolo vzruchu až-až. V ofenzívnych pretekoch nakoniec rozhodli väčšie individuality, o ktoré sa v tomto meraní síl mohli oprieť domáci.

„V každom domácom zápase sa budeme snažiť hrať ofenzívny futbal. Preto aj teraz bol zámer rovnaký, ako s Lučencom, teda hrať v priestoroch, kde sa dá dať finálna prihrávka, z čoho by následne plynuli naše šance. Po dvoch využitých šanciach v úvode bol prvopolčasový výsledok v poriadku, ale hra nezodpovedala mojim predstavám. Po ľahostajných stratách lopty sme prepadávali pri zakladaní vlastných protiútokov, po ktorých nám súper viackrát nebezpečne pohrozil," hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

"Tieto situácie sme si počas prestávky vysvetlili, no aj napriek tomu sa úvodných pätnásť minút po zmene strán nieslo v réžii súpera. Dôležité však bolo, že v závere prvého polčasu nás podržal E. Makó a obetavosťou, ako napr. M. Stanislavský, nešetrili ani ostatní. Vďaka tomu sme neinkasovali a keď dal J. Hatok po nádhernej individuálnej akcii tretí gól, bolo o osude stretnutia rozhodnuté,“ poznamenal.

Pohoreli v koncovke

Futbal ukázal hosťom z Kremničky krutú tvár. Mužstvo vedené N. Juračkom určite nebolo slabšie o triedu, ale pohorelo v koncovke. Ich viaceré príležitosti sa bez debaty pýtali do siete, no buď strelcom chýbala vo vyložených situáciách presnosť alebo svoj tím podržal E. Makó, ktorý v 41. min. ležiac na zemi vychytal kapitána Ševčíka.

„Konečný výsledok celkom nezodpovedá priebehu hry. O výsledku rozhodla efektivita domácich, ktorí zo 4 – 5 šancí dokázali dať tri góly, kým my sme v každom polčase minimálne po dve možnosti zahodili. Chlapcom snahu uprieť nemôžem, no doplatili sme na nepremenené šance a bez gólu sa vyhrať nedá...,“ krčil ramenami kouč ŠK Kremnička Nórbert Juračka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.