Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vranov neprekročil svoj tieň v Lipanoch

Sportnet|Publikované 12. aug 2012 o 22:00

Lipany to na Vranov v posledných sezónach doma vedia, čo zverenci trénera Stanislava Vargu potvrdili aj v sobotu, keď súpera zdolali hladko 3:0.

LIPANY. MFK Vranov vstúpil do novej sezóny dvoma zápasmi na ihriskách súperov. Po remíze v Námestove cestovali zverenci trénera Jozefa Lehockého na pôdu Lipian, kde sa im však v posledných sezónach výsledkovo nedarí, čo potvrdil aj sobotňajší duel.

Domáci hráči ťažiaci z pohody, ktorú si zaslúžili za víťazstvo na ihrisku Lokomotívy Košice, začali aktívne a ich snaha im prvýkrát priniesla ovocie v 24. min., keď sa presadil Ziemba.

„Najmä v prvom polčase sme hrali zakríknuto. Keďže sme nedokázali dlhšie podržať loptu, dostávali sme sa pod tlak. Napriek tomu, že domáci boli herne lepší, do vyložených šancí sme ich nepúšťali. O to viac mrzí, že sme inkasovali po zbytočnej strate lopty v rohu ihriska a následnej štandardke, keď dvaja naši hráči nedokázali ustrážiť hlavičkujúceho Ziembu,“ komentoval priebeh prvého polčasu J. Lehocký.

Vlastné chyby

Do druhého dejstva nastupoval Vranov s odhodlaním pridať na ofenzívnych obrátkach. V úvodných minútach sa hosťom toto predsavzatie aj podarilo plniť, ale o nádej na lepší výsledok sa pripravili dvoma chybami, ktoré v 71., resp. 77 min. nekompromisne potrestali Kovalík s Eliášom.

„Hoci sme do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie, musím priznať, že Bartoša sme bezprostredne neohrozili. Bohužiaľ v čase, keď sme chceli našu snahu vystupňovať, nevyhli sme sa dvom chybám v rozohrávke, ktoré nás v konečnom účtovaní položili na kolená,“ konštatoval J. Lehocký.

Improvizácia

Vranov sa musí v úvode súťažného ročníka vysporiadať s improvizovanou útočnou silou, pretože tvorca hry P. Šamo je zranený, Lazúr nemá stále dotiahnuté papiere z pôsobenia v Thajsku, pre trest je mimo hry J. Adam a v Lipanoch nebol k dispozícii ani talentovaný Boháč.

„V Lipanoch nám chýbali štyria ofenzívni hráči, čo proti skúsenému mužstvu, ako majú domáci, bolo cítiť. Súper hral dobre takticky a našu snahu dokázal eliminovať. V najbližšom kole ešte určite nemôžeme počítať s J. Adamom a Šamom, ktorého návrat na trávnik nechceme uponáhľať a uvidíme, či sa pohne dopredu situácia aj okolo Lazúra,“ načrtol perspektívu pred prvým domácim duelom s Moldavou J. Lehocký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.