Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vraj to nebol horor, ale takú drámu nezažil

Sportnet|Publikované 19. mar 2009 o 23:00

Nevídanú drámu sprostredkovali v najvyššej českej hokejovej súťaži celky Plzne a Pardubíc. Vo štvrťfinále play-off sa napokon v rozhodujúcom siedmom

zápase na ľade pernikárov po zriedkavom hracom maratóne tešili Západočesi.

PLZEŇ. Postup hostí bol naozaj prekvapivý, ale žiadne oslavy sa nekonali. Vraj ešte to nebolo posledné slovo, ktoré povedali, a tak si šampanské nechávajú na neskôr.

Drevorubači mu nevyhovujú

K ťaženiu prispieva i slovenský legionár Roman Tomas. "Hoci som gól nedal, predsa ma hriali aspoň dve asistencie v tejto sérii," poznamenal popradský odchovanec, ktorý posilnil plzeňský celok počas sezóny. V baráži o play-off s Třincom sa strelecky presadil raz a pripísal si aj tri gólové prihrávky. V tomto ročníku zaznamenal dva hetriky, možno si tretí šanuje na záverečné boje. "Bolo by to krásne, ale podstatný je úspech kolektívu." Plzeň sa dostala do vyraďovačky po piatich rokoch a jej fanúšikova sú v tranze. V semifinále sa postaví do cesty Slavia Praha, ktorá obhajuje lanský titul. Navyše Pražania vyhrali i základnú časť a sú teda favoritom. "Aj pred duelmi s Pardubicami sme boli outsidermi, lebo súper bol po dlhodobej časti druhý a my sme skončili na siedmej priečke, a predsa sme to zvládli. Slavia mi hokejovo sedí. Oveľa viac než štvrťfinálový konkurent, ktorý mal vo svojom strede robustných chlapov, a tak to bolo nadmieru fyzicky namáhavé. Skôr mi vyhovujú technickí hráči a takých má Slavia vo svojom strede. Takže aj hokej bude celkom iný. Odkedy som v tomto pôsobisku, tak som zvládol dva súboje proti úradujúcemu majstrovi. Jeden sme vyhrali v predĺžení a jeden prehrali. Veríme si, nemáme čo stratiť " vyslovil odhodlanie šikovný útočník.

Siahli na dno síl

Ešte aj po skončení štvrťfinále doznievala odozva triumfu. Taký triler si Podtatranec vo svojej kariére nepamätá. "Každý z nás siahol na dno síl." Žiadny hráč ale vraj kondične neodpadol, letná drina nahustila svaly a srdce dostatočnými zásobami energie. Hoci rozhodujúci zápas bol najradostnejší, predsa v celom priebehu bolo niekoľko zlomových okamihov. "Napríklad v meraní síl, keď sme vyhrali 3:1, mali Pardubice viac šancí. No zachytal nám brankár a dodal nám chuť vyhrávať. Pravda, tiež Jano Lašák v bránke Pardubíc si počínal skvele." Ústrednou postavou semifinalistu je však Martin Straka. "Predvádza úžasné veci a my ostatní ho môžeme len obdivovať. Nepôsobí však tak, že by húkal na spoluhráčov a takto ich burcoval. Keď však niečo povie, má to hlavu i pätu. Hlavne svojou hrou ide príkladom." R. Tomas priznal, že štvrťfinále bolo značne nervózne a prešpikované rôznymi konfliktmi a šarvátkami. Dokonca ušetrení neboli ani rodinní príslušníci v hľadisku. "Nebolo to však také hrozné a hororové, ako sa o tom písalo. Emotívnosť však bola extrémna, diváci to viac "žerú" ako hráči."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.