Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vožný by sa rád do Jasenova vrátil, ale...

Jasenovská „prestávka“? Miroslav Vožný (vľavo) sa nateraz pripravuje v inom klube. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 1. mar 2012 o 23:00

... v jarnej časti sezóny bude s najväčšou pravdepodobnosťou pomáhať v bojoch o postup piatoligovému Zámutovu.JASENOV. Keď sme hodnotili jesenné účinkovanie štvrtoligového nováčika (skupina Sever) spod Jasenovského hradu, kouč Kočerha okrem iného spomenul, že oporami kádra bola trojica Dudič (brankár) - Chalupka (obranca) - Vožný (ofenzívny stredopoliar).

Už nejaký ten piatok prebieha v jasenovskom podaní zimná príprava, ale posledne menovaný futbalista sa v nej neobjavuje. Všelijaké šumy sa týkali najmä jeho odchodu...

Od zimy do zimy

Keď to v prípade Miroslava Vožného zhrnieme, zatiaľ hájil jasenovské farby presne rok, keď dvakrát absolvoval polročné hosťovanie. A že to bolo pre klub úspešné obdobie, hovoria jasnou rečou fakty: opätovný návrat medzi štvrtoligovú konkurenciu a v jesennej časti príjemné herné i výsledkové účinkovanie v pozícii nováčika, ktorý zimuje na piatom mieste.

„Po jeseni vládla spokojnosť, i keď to mohlo byť v tabuľke napokon ešte o priečku lepšie. Keď sme však vstúpili do sezóny remízou doma a prehrou 0:3 vonku, myslel som, že sa budeme trápiť. Stal sa však opak, hrali sme dobre, mali aj športové šťastie, ľudia, ktorí robia okolo jasenovského futbalu, boli spokojní,“ konštatoval stredopoliar, ktorý na jeseň nevynechal ani jeden zápas a sieť súperovho brankára napol jedenásťkrát.

„Čo sa mojich výkonov týka, boli celkom v pohode, i keď musím priznať, že zlepšiť sa musím po kondičnej stránke,“ podotkol.

Pomôcť postúpiť

Všetko nasvedčuje tomu, že Miroslav Vožný v odvetnej časti vymení dres i súťaž. A jeho angažmán sa spomína s lídrom piatej ligy (skupina Vihorlatsko-dukelská), ktorým je Zámutov. Ak by k tomu došlo, radi určite nebudú v Radvani n/L., či Stakčíne, ktorí po jeseni dýchajú lídrovi na krk: 1. Zámutov 33, 2. Radvaň n/L. 32, 3. Stakčín 31, 4. Seč. Polianka 29 bodov...

„Môžem potvrdiť, že Zámutov ma oslovil, trénujem tam, zatiaľ však k dohode nedošlo. Ich záujem je podložený snahou postúpiť,“ naznačil zámutovské snahy Miro Vožný, pričom on sám by nemal byť jedinou „vážnou“ zimnou posilou.

Dobré spomienky

Ako však skúsený futbalista jedným dychom dodal, jasenovskému pôsobeniu v jeho prípade nemusí byť definitívny koniec.

„Ak by som aj teraz hrával za Zámutov, rád by som sa po polroku do Jasenova vrátil. Ak tam budú pri futbale tí istí ľudia, čo doteraz. Veľmi dobré spomienky mám na hráčsku atmosféru z kádra, či vedenie klubu, na mysli mám Vila Čerhita, pána Chalupku, Mariána Frigu, či trénera Kočerhu. Na svoje jasenovské časy nemôžem povedať nič zlé,“ dodal Miroslav Vožný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.