Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vostřák to do bránky tlačil aj očami

Sportnet|Publikované 30. nov 2005 o 23:00

Košice Hokejisti HC Košice na takýto zápas čakali pekne dlho. V 30. extraligovom kole sa v súboji so Žilinou strelecky odviazali. Víťazstvo 9:4 je v

tejto sezóne rekordné, s koncovkou sa modro bieli na rozdiel od väčšiny stretnutí nehnevali. S tým súvisela aj väčšia ľahkosť herného prejavu, hoci chybyčiek krásy bolo najmä defenzíve viac. Práve kvôli nim sa mohol zápas zdramatizovať. Zo 6:2 korigovala Žilina na 6:4. No gól českého legionára Pavla Vostřáka v 54.minúte súpera v podstate dorazil. Spomínaného strelca sme sa po stretnutí opýtali:

Pavel, vám sa najviac vyčítalo, že nedávate góly, ktoré sa od vás čakajú. Veríte, že po druhom tohtosezónnom presnom zásahu by to už mohlo prísť?

"Som rád, že mi to tam po dlhej dobe padlo. Aj po prvý raz som sa presadil proti Žiline. Dôležitejšie ako moje góly však je, že takéto zápasy dvíhajú mužstvo hore. Pomohli nám víťazstvá nad Trenčínom a Nitrou."

Ten puk ste do žilinskej bránky pomedzi betóny súperovho brankára tlačili aj očami?

"Je jedno ako, ale prešlo to. Očami som to dotláčal aj v predchádzajúcich stretnutiach, ale asi slabo."

Môžete potvrdiť, že ste po sankciách klubu prišli o časť platu?

"Je to interná záležitosť klubu, tak sme sa na tom dohodli."

Dostali ste výstrahu? Cítite, že teraz hráte s nožom na krku?

"To cíti asi každý. Nehrali sme dobre, prehrávali. No keď sa nedarí, tak sa najlepšie chytá na dobrých súperoch a myslím, že nám sa to podarilo."

Predsa len, môžete prezradiť, či sa vám dýchalo v posledných kolách ťažšie?

"Veci sa majú tak, ak by som dal tie góly a prehrávalo by sa, nikomu by to nebolo nič platné. Takže najdôležitejšie sú výsledky, ktoré dosahujeme ako tím a keď sa darí kolektívu, idú hore aj jednotlivci."

Je po štyroch víťazstvách v rade atmosféra v kabíne iná?

"Nepovedal by som, že je výrazne odlišná, lebo ani predtým nebola zlá. Vyšli nám štyri zápasy, ale treba pokračovať ďalej, potvrdzovať, že sme na tom stále lepšie. Stále totiž nie sme tam, kde by sme byť chceli."

So Žilinou ste si schuti zastrieľali, no zároveň skomplikovali život, veď v polovici tretej tretiny ste dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu...

"Aj keď sa zdá, e sme skúsené mužstvo, dokážeme v obrane robiť celkom zbytočné chyby. Vystavili sme sa tak tlaku, pritom to vyzeralo na celkom jasný zápas. Namiesto toho, aby sme si to ustrážili v defenzíve sme sa hnali ďalej za gólmi. Keď vediete o tri góly, tak si musíte uvedomiť, že vám už stačí gól nedostať. Mali by sme chcieť viac pomôcť brankárovi a popri tom šetriť ďalšie sily."

Ušetrili ste dosť pušného prachu aj na zajtrajší domáci duel so Slovanom?

"Dúfam, že áno, bol by som rád. Veď ak vyhráme, opäť nás to posunie vyššie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.