Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Opátskom latku podliezať nechcú

Pavol Turczyk. Z tváre kapitána sa jarný úsmev nestratil ani počas letnej prípravy. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 21. júl 2016 o 22:00

Boli sme zvedaví, ako sa na najvydarenejšiu treťoligovú kapitolu pozerajú vo Vyšnom Opátskom.

Aj keď už nejaký ten piatok od záverečného zvonenia vlaňajšej sezóny 
3. ligy futbalistov uplynul, boli sme zvedaví, ako sa na najvydarenejšiu kapitolu pozerajú vo 
Vyšnom Opátskom a zároveň, alebo prvoplánovo, nás zaujímalo, či mužstvo z pravého brehu Hornádu dokáže 
3. miesto z pomyselného stupňa víťazov zopakovať aj v novom ročníku.

KOŠICE. Kapitán lososov, ako Opátčanov začali volať podľa farby dresov, Pavol Turczyk sa zasnene a rád k minulému ročníku vrátil: „Bola to určite vydarená sezóna, v ktorej nás futbal naozaj bavil. Hra sa nám darila, dávali sme pomerne veľa gólov (padali aj v stredajšom prípravnom dueli s druholigovou Haniskou – 3:3) a doslova sme sa tešili na každý ďalší zápas. Naťahovali sme šnúru neporaziteľnosti a tá nám vydržala od septembra až do samotného záveru súťaže, teda celých 
23 kôl.“

Ako hráč a kapitán sa nechcel púšťať do analyzovania podstaty tejto úspešnej série.

Túto tému ponechal na jej tvorcu, trénera Karola Kisela: „Ako sa vraví, všetko s nami hralo. Od fantastického partie cez vyhýbanie sa vážnejším stratám v kádri z dôvodu zranení a ideálne nastavené žolíky z VSS (Trebuňák, Vancák, Jano). Samozrejme, to všetko podložené disciplínou v príprave i v samotných zápasoch.“

Maximálne, ale reálne ciele

Latku teda v Opátskom nastavili vysoko. Posunú ju vyššie, alebo ju budú v novej sezóne podliezať?

„Vedome sa určite posunúť smerom nadol nechceme. Vždy si dávame maximálne, ale reálne ciele. Siliť nič nebudeme, chceme však hrať naďalej pekný futbal. Boli by sme radi, keby sme dokázali v nastúpenom trende pokračovať. Aj keď nám divákov trochu ubudlo, ale je to nejaký celoslovenský trend, chceme ich na naše ihrisko pozvať dobrým futbalom. Viac ponúknuť nevieme, iba poctivý futbal,“ pozeral sa dopredu kormidelník V. Opátskeho.

Zostáva úspešný káder pokope? „Kostra mužstva sa prakticky nezmenila. Odišli brankár Pella, Kiš a Vilkovský. Pracujeme na príchodoch brankára Lukáča z Bardejova, Zehera z Krásnej i Šemráka z Veľkého Folkmara a spoliehame sa ešte aj na nejakých hráčov z VSS. Tu si však ešte musíme počkať, kým sa neuzavrie ich káder,“ nechal nás nakuknúť do hráčskej kabíny skúsený kouč.

Mal aj tip, kto bude strieľať góly za najlepšieho kanoniera tímu Mojmíra Trebuňáka?

„Ak bude všetko klapať, ako si predstavujeme, tak toto by mohol byť najmenší problém. Druhého najlepšieho strelca tretej ligy by mal plne nahradiť jej premiant – Robo Zeher. O jeho kvalitách niet čo pochybovať, ale futbal hrá celé mužstvo. Akokoľvek kvalitný futbalista to sám nepotiahne. A tu sa spolieham na tímového ducha, aký vládol počas celej uplynulej sezóny. Potom sa naozaj nemusíme ničoho obávať a diváci sa majú na čo tešiť,“ uzavrel rozhovor Karol Kisel, ktorý začína druhý diel svojho účinkovania vo Vyšnom Opátskom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.