Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Vonnová: Iba som sa spustila do cieľa

(Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|8. dec 2013 o 21:47

Pri prvom súťažnom štarte po desiatich mesiacoch skončila americká lyžiarka na 40. mieste.

LAKE LOUISE, BRATISLAVA. V kanadskom Lake Louise vybojovala Lindsey Vonnová štrnásť víťazstiev. Vlani tu nemala rovnocennú súperku. Víťazila s obrovským náskokom a otvorene hovorila, že by chcela súperiť s mužmi.

Po roku je všetko inak. V piatok Američanka stála na štarte Svetového pohára po desiatich mesiacoch. Bola neistá, chýbala jej agresivita. Za víťazkou zaostala o tri sekundy.

V zjazde je to priepastný rozdiel.

Stále robí chyby

„Zvládla som to až dole. Tak ma trochu pochváľte. Zdravé mám len jedno koleno,“ vravela pred novinármi po 40. mieste v zjazde.

„Dnes výsledok nehral žiadnu rolu. Na štarte som bola veľmi nervózna. Očakávala som, že to zvládnem lepšie, ale taká som vždy. Najradšej by som vyhrala každé preteky.“

Ak by sa jej to v piatok podarilo, bol by to naozaj zázrak. Američanka si vo februári pri páde zlomila nohu a roztrhla krížový väz v ľavom kolene.

Keď sa pred tromi týždňami zdalo, že je pripravená na návrat, pri tréningu spadla a poranila si väzivo v kolene opäť.

Operáciu, ktorú musí podstúpiť, však odložila a podstúpi ju až po olympiáde. Koleno ju však môže v pretekoch obmedzovať. „V piatok som bola príliš nervózna a iba som to zišla do cieľa. Netlačila som sa do bránok, do ideálnej stopy. Toto vôbec nebol môj štýl,“ cituje ju denník USA today.

V sobotu bola napriek zraneniu rýchlejšia a skončila jedenásta. „Nebola to moja najlepšia jazda. Stále robím chyby, ale skvelé je, že sa postupne zlepšujem.“

Šachová partia

Aj keď návrat na svahy celkom zvládla, do olympiády ostáva ešte 60 dní a zranenie sa môže zhoršiť.

„Vždy som bola optimistka. Napriek tomu, že som mala veľmi ťažké obdobie, urobím maximum, aby sa mi všetko podarilo. No bude to ako šachová partia. Musím využiť možnosti, ktoré mám. Verím, že keď príde olympiáda, budem vo víťaznej pozícii.“

Oba zjazdy vyhrala Maria Höflová-Rieschová a dostala sa na prvé miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára.

Mužské Super–G v Beaver Creeku vyhral Patrick Küng. Pre Švajčiara je to vôbec prvé víťazstvo vo Svetovom pohári.

Slovák Adam Žampa prišiel do cieľa so stratou 3,71 s a obsadil 48. priečku.

Súvisiace články