Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vondrka sa v Slovane stále nedohodol na novej zmluve

Michal Vondrka patrí v Slovane medzi najlepších hráčov. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 11. mar 2014 o 10:44

Michalovi Vondrkovi sa končí v Slovane zmluva, budúcnosť necháva na agenta.

BRATISLAVA. Český hokejista Michal Vondrka sa stal počas dvoch sezón miláčikom bratislavských tribún, jeho pokračovanie v Slovane je zatiaľ otázne.

Už vlani sa o českého reprezentanta zaujímali viaceré ďalšie kluby Kontinentálnej hokejovej ligy. Vondrka odohral v pondelok v odvete kvalifikačného kola Pohára nádeje možno posledný duel za Slovan. Na novej zmluve sa však neskôr dohodol aj vlani.

Rád by v Slovane zostal

"Neviem, čo bude ďalej. Končí mi zmluva, budúcnosť nechávam na svojho agenta. V Slovane by som rád ostal," priznal Vondrka. Tridsaťjedenročný krídelník v 48 stretnutiach základnej časti KHL 2013/2014 strelil dvanásť gólov a pridal rovnaký počet asistencií.

V pondelok večer bol v šatni smutný a hovoril len tichým hlasom. Najradšej by pokračoval v sezóne.

"S Minskom to boli také zvláštne zápasy. Naši diváci robili, čo mohli, fandili skvele. Chceli sme pokračovať, ale, bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. Krátko po zápase sú veľké emócie. Stretneme sa po párdňovom voľne a všetko zrekapitulujeme. Pre mňa osobne sa asi sezóna ešte nekončí, asi budem pokračovať v českej reprezentácii. Plán najbližších dní a týždňov však nepoznám," hovoril Vondrka.

Slovan už sezónu skončil

Slovan nenadviazal v druhom roku pôsobenia v KHL na premiérový, keď postúpil do play-off. Tentoraz skončil v Západnej konferencii na 11. priečke, keď mu nevyšiel najmä úvod sezóny.

"Tento ročník bol oveľa ťažší. Pred rokom nás veľa súperov podcenilo, teraz sa na nás už pripravili oveľa zodpovednejšie. Navyše mužstvá boli oveľa vyrovnanejšie," priznal Vondrka.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.