Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Voľnoštýliari ZK Slávia Snina s dvanástimi medailami

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 23:00

Snina - Uplynulé dni boli pre mladých zápasníkov spod Sninského kameňa viac ako úspešné. Reprezentanti ZK Slávia Snina sa totiž na Majstrovstách

Slovenska starších i mladších žiakov v zápasení voľným štýlom, ako aj na turnaji Olympijských nádejí v Košiciach a medzinárodnom podujatí v maďarskej Békesczabe neprišli iba "obzerať", ale potvrdili už všeobecne známu skutočnosť, že v najvýchodnejšom okresnom meste sa rodia kvalitní a nádejní borci. Svedčí o tom aj dvanásť získaných medailí. Majstrovstiev Slovenska starších žiakov v Bánovciach nad Bebravou sa zúčastnilo 17 družstiev a 121 jednotlivcov. Šestica zverencov trénerskeho tria A. Andrejko, J. Židzik a D. Zubaľ získala dve medaily a družstvo obsadilo siedme miesto. V majstrovskom podujatí mladších žiakov v Bratislave si sedmička mladých borcov počínala ešte úspešnejšie, keď domov doviezla štyri medailové umiestnenia a družstvu patrilo spomedzi štrnástich oddielov piate miesto. Na turnaji v Maďarsku patrili Sninčania medzi najlepších a zo šiestich medailových stupňov im v jednom prípade patril aj ten najvyšší. "S účinkovaním našich chlapcov na Majstrovstvách Slovenska musím vysloviť len spokojnosť. Ukázalo sa, že úsilie v príprave na domácich i zahraničných turnajoch v Poľsku i Maďarsku nebolo márne, o čom svedčí šesť medailí. K zisku zlata nám chýbal len kúsok šťastia, ale dúfam, že na I. ročníku Medzinárodného vianočného turnaja v zápasení voľným štýlom, ktorý sa uskutoční u nás v Snine sa chlapcom podarí postaviť sa aj na stupeň najvyšší," zhodnotil svojich zverencov Anton Andrejko, tréner ZK Slávia Snina.

Medailové umiestnenie voľnoštýliarov ZK Slávia Snina * M-SR starší žiaci: 2. T. Čopák (66 kg), 3. O. Blaško (38 kg), * M-SR mladších žiakov: 2. I. Kusin (57 kg), T. Bednár (44 kg), 3. D. Lešanič (37 kg), J. Kordanič (53 kg), * Turnaj v Békesczabe: 1. M. Kusin (46 kg), 2. M. Vasko (46 kg), J. Kordanič (53 kg), 3. S. Štofík (31 kg), D. Lešanič (38 kg), M. Čopák (53 kg). Mladí Sninčania budú určite chcieť potvrdiť svoje kvality aj na podujatí, ktoré organizujú ZK Slávia Snina a ZŠ 1. mája v Snine. Prvý ročník Vianočného medzinárodného turnaj starších a mladších žiakov v zápasení voľným štýlom (účasť poľských, maďarských a slovenských klubov) sa uskutoční 13. decembra 2003 (sobota) o 11.00 hod. v telocvični ZŠ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.