Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Volley Team potvrdil vo Svidníku pohodu z posledných zápasov

Sportnet|Publikované 11. feb 2013 o 23:00

Po sobote ostáva lídrom extraligy Volley Team. Jeho hráči zvíťazili vo Svidníku 3:1, čím potvrdili pohodu vo svojich radoch.SVIDNÍK. Súboj o pozíciu lídra v extraligovej nadstavbe mužov medzi Legend Watches Slávia Svidník a Volley Teamom UNICEF Bratislava ponúkol zaujímavý a predovšetkým kvalitný volejbal, v ktorom dvojnásobný víťaz Slovenského pohára potvrdil pohodu z posledných zápasov.

Prvý set sa niesol vo vyrovnanom duchu, preto sa ani jednému zo súperov nepodarilo odskočiť na viac ako dva body. Keďže hostia pôsobili istejším dojmom, získali ho pomerom 23:25.

V podobnom vyjadrení pomeru síl sa začal aj druhý set. Za stavu 17:18 však Bratislavčania získali štyri lopty za sebou a tento náskok doviedli do úspešného konca 20:25.

Nepriaznivý vývoj domácich nakopol a v treťom sete ťahajúc sa opäť so súperom o každý bod naklonili misky váh v koncovke na svoju stranu, keď prvý setbal za stavu 24:21 nevyužili, ale podanie M. Larssona do siete im zariadilo korekciu na 1:2.

Ani v štvrtom sete do stavu 8:10 nič nenasvedčovalo tomu, že sa bude scenár meniť, ale ďalších osem bodov patrilo Volley Teamu a duel sa premenil na exhibíciu hostí.

O pohode zverencov trénera Branka Pistoviča v týchto fázach hry svedčí i fakt, že mečbal na 11:25 premenil nahrávač Kauliakamoa ulievkou.

„Diváci videli v akcii víťaza Slovenského pohára a boli svedkami kvalitného volejbalu. Možno niektorí mali veľké oči, ale hoci sme zápas oddreli, v konečnom účtovaní sa prejavili väčšie skúsenosti a herná kvalita hostí, v drese ktorých pôsobia dvaja Američania a reprezentanti Slovenska, či Švéd Larsson. Prvý set sme prehrali v koncovke, kedy sme síce pochytali lopty, ale neuhrali sme z nich body. Chýb sme sa vyvarovali až v treťom sete, ktorý sme zvládli, no v ďalšom sete sme nedokázali preraziť obranu, či už na sieti alebo v poli, výborne hrajúceho Volley Teamu. Súper podával bez rešpektu, my sme robili chyby na prihrávke a útočili do plných, kým nám vzápätí padali ľahké lopty,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Kľúčové momenty

Svidníčania odštartovali sériu troch domácich zápasov prehrou. V súčte so semifinále proti Humennému zaujali vždy posledné sety, v ktorých hráči Slávie nenašli vnútornú silu vzdorovať súperom intenzívnejšie.

S Chemesom uhrali pred týždňom 14 bodov a Volley Team im dovolil získať iba 11 lôpt.

„Stratili sme trpezlivosť, odolnosť a väčšiu istotu v kľúčových momentoch, kde sa mohol ešte set zlomiť. S náskokom súpera išli hlavy dole, z čoho plynuli ďalšie chyby a už sme sa nevedeli postaviť na nohy. Stretnutie malo svoju kvalitu, aj napätie, preto je škoda takéhoto záveru. Volley Team nie je mužstvom, ktoré sa dá pravidelne porážať, ale verím, že ho zdoláme,“ dvihol bojovú zástavu J. Vlk.

Pohoda Pistovičovcov

Volley Team sa rýchlo otriasol z vnútroklubových problémov a po ukončení spolupráce s Emanuelle Zaninim pokračuje mužstvo na víťaznej vlne.

Bratislavčania najskôr obhájili triumf v Slovenskom pohári a v sobotu zvládli aj dôležité vystúpenie vo Svidníku.

Ich hra pôsobila menej upracovane a keď sa k tomu pridala v záveroch setov väčšia uvoľnenosť, získali tri body po zásluhe.

„Svidník je vždy nepríjemným súperom, preto sme sa pripravovali veľmi dôkladne. Z pohľadu vývoja v tabuľke to bol pre nás veľmi dôležitý zápas, lebo ak by sme prehrali, už by sme s určitosťou prví neskončili. V našom nabitom programe som vyskúšal nášho druhého nahrávača, ktorý hral vynikajúco, preto som spokojný. Mrzí ma len tretí set, pretože sme ho prehrali školácky, a to by sa nám stávať nemalo,“ konštatoval tréner Volley Teamu UNICEF Bratislava Branko Pistovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.