Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Volejbalový Prešov chce hrať o špicu, tréner Vlk rieši aj rébusy

Tréner Vlk. (Autor: Michal Frank)
Ján Jacoš|Publikované 21. sep 2017 o 22:00

V sobotu štartuje extraliga volejbalistov. Mení sa miesto zápasov.

PREŠOV. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov v minulej sezóne vyhrali Slovenský pohár a v extralige boli bronzoví. Pred novou sezónou nastali viaceré zmeny.

Pre rekonštrukciu univerzitnej haly sa domovským stánkom Prešovčanov v novej sezóne stane hala Spojenej školy na Ul. Ľudmily Podjavorinskej.

V nej už prešovskí extraligisti absolvovali aj prípravu.

Tréner Vlk sa musí zaobísť bez Halaja (skončil s aktívnou činnosťou), Drobňáka (odišiel do Belgicka) a Luxa, ktorý sa s klubom nedohodol na novej zmluve.

Prešov v rámci prípravy vyhral turnaje v Bučoviciach a Kazincbarcike.

„Z kľúčového postu nahrávača nám odišiel Ján Halaj, skončil s aktívnou činnosťou,“ podčiarkol tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

„Rozhodli sme sa, že post prvého nahrávača tak preberie mladý Juraj Jurko a druhého nahrávača budeme hľadať. Zo Starej Ľubovne prišiel nahrávač Stanislav Lampart. Jurko sa svojho nahrávačského dirigentského vedenia družstva chopil dobre. Po turnaji v Bučoviciach sme zohrali prípravné stretnutia vo Svidníku, s Kazincbarcikou a Brnom. Počas druhého septembrového víkendu sme štartovali na turnaji v Kazincbarcike. Bol ozaj náročný, počas dvoch dní hráči odohrali pätnásť setov. Pred ním sa nám však stalo to, čo sme nechceli. Stano Lampart mal týždeň dovolenku a Jurko sa zranil, čakalo ho absolvovanie artroskopie. Pred odchodom do Kazincbarciky sme tak ostali bez nahrávača. Oslovili sme Kamila Feňa, ktorý nám pomohol na tomto turnaji i v súboji s Brnom. Myslím, že dohoda bude taká, že pokiaľ sa Jurko nevráti, na nahrávačskom poste sa budú striedať Feňo a S. Lampart. Uvidíme, aký bude zdravotný stav Jurka, na ktorom mala byť ťarcha nahrávačského postu. Takže toto je jeden z tých rébusov, ktorý riešime.“

Hral aj tréner

Prezradíme, že v Kazincbarcike nejaké minúty odohral aj tréner Vlk.

„Napriek týmto veciam sme turnaj zvládli, čo je úctyhodné. Verím, že v takom trende budeme pokračovať aj v extralige,“ zdôraznil kormidelník Prešova.“

Jaroslav Vlk sa rozhovoril aj o ďalších zmenách v kádri.

„Z Myjavy prišiel Katona, ktorý sa s tímom zohráva. Problematické je zvykať si na ten počet nahrávačov. Na smečiarskom poste sú Sopko a Hudák, z mladých hráčov sa vo veľmi dobrom svetle ukazuje Šimon Gula. Blokári sa nezmenili, sú nimi Macko, Červeň a Mikovčík, na poste libera máme Tomáša Lamparta a Pavlinského, diagonálnymi hráčmi sú Katona a Rajduga.

Z mladých hráčov je v kádri aj Margicin. Máme trochu špecifické družstvo, viacero hráčov je vekovo na hranici svojho zenitu. Ťažiť budeme z ich skúseností, mladí hráči sa tomu musia prispôsobiť. Skúsení hráči družstvo potiahnu, v tom je naša sila.

V závere uplynulého ročníka extraligy sme odohrali veľmi dobré zápasy s Prievidzou a Košicami, v tých výkonoch chceme pokračovať aj v novom ročníku. Do družstva chceme zapracovať mladých hráčov. Žiaľ, na východnom Slovensku nie je toľko talentovaných hráčov, s ktorými by sa dalo pracovať. V našom klube sa začalo pracovať s kadetmi, kým nejaký talent rangu Luxa vyskočí, môže to trvať dva až štyri roky.“

Tvrdiť muziku v extralige by mali Prievidza, Nitra, Košice. Aj Prešovčania chcú bojovať o najvyššie pozície.

Jaroslav Vlk: „Ono to zase bude o tom, ako sa tie tímy poskladajú a ako sa postupne zohrajú. Vrchol príde v nadstavbovej časti a v zápasoch play-off. Budem rád, keď sa do nášho družstva zapracujú aspoň dvaja mladí hráči. Prípravu sme robili tak, aby bola zaujímavá a našli sa v nej aj starší hráči. Uvidíme, čo s nami urobí zmena domáceho prostredia.

Verím, že si diváci cestu do haly Spojenej školy nájdu. O špicu budú bojovať Nitra, Prievidza, my a Košice. Veľmi svoje družstvo omladila Myjava, po vyšších priečkach poškuľuje Svidník.“

Káder VK Mirad PU Prešov 2017/2018 – nahrávači: Juraj Jurko, Stanislav Lampart, Kamil Feňo, smečiari: Martin Sopko, Michal Hudák, Šimon Gula, Matúš Margicin, blokári: Ľuboš Macko, Michal Červeň, Ivo Mikovčík, univerzáli: Vladimír Katona, Michal Rajduga, liberovia: Tomáš Lampart, Kamil Pavlinský, tréner Jaroslav Vlk, asistent trénera: Michal Červeň, manažér: Marián Palenčar.

Rozpis

Extraliga volejbalistov 2017/2018

Zápasy VK Mirad PU Prešov a Svidníka v základnej časti extraligy

1. kolo – 23. 9., 17. h: Stará Ľubovňa – Prešov, Trenčín – Svidník

2. kolo – 30. 9., 17. h: Svidník – Myjava

3. kolo – 4. 10., 17. h: Prešov – Košice, 18. h: Nitra – Svidník

4. kolo – 7. 10., 18. h: Zvolen – Prešov, 17. h: Svidník – Stará Ľubovňa

5. kolo – 14. 10., 17. h: Prešov – Svidník

6. kolo – 18. 10., 18. h: Prievidza – Prešov, 17. h: Svidník – Košice

7. kolo – 21. 10., 17. h: Prešov – Trenčín, 18. h: Zvolen – Svidník

8. kolo – 28. 10., 18. h: Myjava – Prešov

9. kolo – 4. 11., 17. h: Prešov – Nitra, 17. h: Svidník – Prievidza

10. kolo – 11. 11., 17. h: Prešov – Stará Ľubovňa, Svidník – Trenčín

11. kolo – 17. 11., 18. h: Myjava – Svidník

12. kolo – 19. 11., 19. h: Košice – Prešov, 17. h: Svidník – Nitra

13. kolo – 25. 11., 17. h: Prešov – Zvolen, Stará Ľubovňa – Svidník

14. kolo – 2. 12., 17. h: Svidník – Prešov

15. kolo – 6. 12., 17. h: Prešov – Prievidza, 19. h: Košice – Svidník

16. kolo – 9. 12., 17. h: Trenčín – Prešov, Svidník – Zvolen

17. kolo – 16. 12., 17. h: Prešov – Myjava

18. kolo – 20. 12., 18. h: Nitra – Prešov, Prievidza – Svidník

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 37/2017. V predaji od utorka 19. septembra do pondelka 25. septembra. Pridajte sa aj do facebookovej skupiny Šport Šariš, kde nájdete viac aktuálnych športových správ z regiónu.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.