Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Volejbalistov Svidníka posilnil nahrávač Soták

Ďalší atraktívny súper. Po S. Arábii a Nórsku privíta Svidník aj Alžírsko. (Autor: R. Zelizňák)
Sportnet|Publikované 6. jún 2013 o 22:00

Svidník sa v prvom prípravnom stretnutí na novú sezónu predstaví proti reprezentácii Alžírska.

Volejbalisti Svidníka sa v prvom prípravnom stretnutí na novú sezónu predstavia proti exkluzívnemu súperovi – reprezentácii Alžírska. Premiéru v drese Slávie absolvuje aj nová posila nahrávač Stanislav Soták.

SVIDNÍK. Po účastníkovi ruskej Superligy Shakhtar Soligorsk, českom extraligistovi Brne, juniorke Dinama Moskva a reprezentácii Saudskej Arábie či Nórska, proti ktorým sa Legend Watches Slávia Svidník predstavil v minulej sezóne, privíta dvojnásobný bronzový medailista na svojej palubovke ďalšieho mimoriadne atraktívneho súpera – Alžírsko.

Národný výber rozlohou najväčšej krajiny afrického kontinentu sa v Európe pripravuje na kvalifikáciu FIVB World Grand Prix 2013, Stredomorské hry a Majstrovstvá Afriky.

Okrem Svidníka odohrajú Alžírčania prípravné stretnutia aj proti Poľsku a Rusku s tým, že pod Duklou na nich čaká porcia dvoch zápasov. Piatkový duel bude neverejný, no v sobotu o 18.00 hod. sú vítaní všetci fanúšikovia.

„Sme vždy veľmi radi, keď sa nám podarí uloviť do svidníckych volejbalových sietí takéhoto súpera. Konfrontácia klubu s reprezentačným výberom takej obrovskej krajiny nie je nie len pre Svidník každodennou záležitosťou. Máme náročného diváka a chceme si ho híčkať v rámci možnosti, ako najviac vieme. Láka to potom nielen divákov do hľadísk, ale aj pozornosť sponzorov alebo ostatných partnerov klubu. Takýto atraktívny súper je určite veľkým lákadlom a klub vždy využije všetky možnosti dobrej propagácie svidníckeho volejbalu,“ uviedol športový riaditeľ Legend Watches Slávia Svidník, Michal Kudla.

Posila Soták

Svidníčania v súčasnosti absolvujú prvú fázu prípravy na nový súťažný ročník. Po skončení uplynulej sezóny vedenie bronzového medailistu avizovalo, že pred začiatkom novej edície siahne pri napĺňaní cieľov aj po zmenách v hráčskom kádri.

Prvou posilou prichádzajúcou z VK Chemes Humenné je skúsený nahrávač Stanislav Soták.

Keďže v tíme vicemajstra sa mu skončila zmluva, o slovo sa prihlásili Svidníčania, s ktorými sa, napriek iným ponukám, vďaka korektným rokovaniam veľmi rýchlo dohodol.

„Áno, v sobotu by mal mať Soták premiéru pred svidníckymi divákmi a po prvýkrát tak oficiálne obliecť dres nášho klubu. Tak ako my, aj samotní fanúšikovia sú veľmi nedočkaví. Pevne veríme, že Stanov prvý štart bude mať víťaznú príchuť,“ dodal športový riaditeľ M. Kudla.

Majstrovský talizman

Stanislav Soták je z pôsobenia vo svojich predchádzajúcich kluboch zvyknutý hrať o najvyššie priečky. Prešovu a Humennému pomohol k zisku historických titulov.

V Holandsku dvíhal nad hlavu trofej za zisk domáceho pohára či za víťazstvo v Supercupe. Podľa jeho slov si najvyššie ambície spája aj so Svidníkom.

„Na pôsobenie v Slávii, kde hral pred rokmi aj môj brat, sa teším. Nejdem teda do neznámeho prostredia, preto som si istý, že s adaptáciou v kabíne mať problémy nebudem. Viem, že klub má svoje ambície, no záleží iba na nás, na hráčoch, aby sme ich zápas po zápase napĺňali. Na Slovensku som hral vždy o titul a bol by som rád, keby táto tradícia vo Svidníku pokračovala,“ zaprial si Stanislav Soták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.