Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Volejbalistov Prešova čakajú náročné súboje

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
Ján Jacoš|Publikované 4. nov 2016 o 23:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov bodovali počas víkendu v extralige opäť naplno.

PREŠOV. Doma zvíťazili nad Myjavou 3:0, taký istý výsledok dosiahli aj v Prievidzi. Zverenci trénera Jaroslava Vlka sa tak vyhupli na líderskú pozíciu. Šarišania však odohrali o jeden zápas viac ako Nitra, ktorá v súťaži ešte neprehrala.

Ani počas prvého novembrového víkendu nečaká Prešovčanov žiadna ľahká prechádzka.

Dnes o 17. hod. sa stretnú doma s Komárnom (tréner Daniel Oravec), zajtra o 19. hod. sa predstavia v Košiciach (tréner Richard Vlkolinský).

„Aj na tieto zápasy sa dôsledne pripravujeme. Pre postavenie v tabuľke to takisto môžu byť kľúčové stretnutia. Stretnú sa družstvá z čela súťaže. Komárno má štyroch legionárov, kvalitný tím. Aj v tomto zápase určite bude rozhodovať naša obrana, na ktorej neustále pracujeme. S Košicami sme hrali v príprave, viem, čo od nich môžeme očakávať. Majú tiež kvalitný tím, je v ňom Jakubov, Sopko ml., Lamanec, sú v ňom vyrovnaní blokári. Najradšej budem, keď tento víkend bude taký úspešný, akým bol posledný októbrový. Hlavné bude dodržať taktiku, ktorú si stanovíme. Podložená musí byť kvalitným podaním a výkonom v útočnej fáze,“ uviedol tréner VK Mirad PU Jaroslav Vlk.

V extralige Prešov odohral šesť zápasov. Trénera Vlka sme sa spýtali, čo mu ukázali, naznačili.

„Družstvá z nižších poschodí majú mladých, húževnatých hráčov, hrajú bez zábran, idú aj do rizika, samozrejme, že im chýbajú skúsenosti. Čelo tabuľky je vyrovnané, zápasy sú kvalitné a rozhoduje v nich momentálna forma. Verím, že s kvalitou súpera bude vždy stúpať aj naša herná kvalita, tak, ako to bolo v Prievidzi,“ podčiarkol tréner Vlk.

Okrem Košíc a Prešova sa cez víkend predstavia aj ďalší dvaja zástupcovia východu Slovenska v najvyššej súťaži.

Dnes o 17. hod. VKM Stará Ľubovňa hostí Myjavu a v rovnakom čase TJ Slávia Svidník privíta Trenčín. Zajtra hrá Stará Ľubovňa v Prievidzi a Svidník v Myjave.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.