Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Volejbalistov Humenného čaká historické Final four

ŠK Chemes Humenné. Účastník Final four MEVZY 2011/2012. (Autor: jame)
Sportnet|Publikované 6. mar 2012 o 23:00

Organizátorom záverečného turnaja Final four Stredoeurópskej ligy mužov bude ŠK Chemes Humenné.

Medzi najlepšie štyri družstvá tejto súťaže sa náš zástupca v súťaži mužov dostal prvýkrát.

HUMENNÉ. Pôvodne sa mal turnaj Final four uskutočniť na palubovke rakúskeho Aich/Dobu, lenže práve ten stroskotal v play-off na chemesákoch. Final Four sa uskutoční 9. a 10. marca, t. j. tento piatok a sobotu.

Záujem o organizáciu Final four prejavili po stiahnutí „kandidátky“ Aich/Dobu všetky zúčastnené tímy. Riaditeľstvo MEVZY akceptovalo humenskú ponuku.

„Sme spokojní, že budeme Final four MEVZY organizovať. Celý kolotoč práce začal ešte 13. februára, keď nám bola oznámená možnosť sa uchádzať o organizáciu záverečného turnaja, keďže Aich/Dob, ktorý sme vyradili, svoju ponuku stiahol. Veľká aktivita pána Grosiara, športového riaditeľa klubu, našla zreálnenie, všetky veci, aj ekonomického charakteru sme zvážili, je to pre nás výzva, ktorá sa nenaskytne každý rok. Ponuku sme pripravili, odoslali a riaditeľstvo MEVZY ju akceptovalo, následne došlo potvrdenie našej žiadosti. Do súčinnosti príprav sme zaangažovali aj náš fanklub, chceme, aby to bol turnaj na patričnej úrovni, k čomu sú samozrejme potrební aj diváci. Verím, že hala bude po oba dni naplnená a volejbalovú kvalitu si humenský priaznivec naplno vychutná. V zatiaľ pre nás nie veľmi vydarenej sezóne je to prvá svetlá chvíľka,“ konštatoval Stanislav Rehúš, predseda Správnej rady VK Chemes Humenné.

Podľa našich informácií bola najvážnejším konkurentom chemesákov chorvátska Kaštela.

Zverenci trénera Chudíka sa v semifinále stretnú s jedným z favoritov súťaže, rakúskym klubom Hypo Tirol Innsbruck, ktorý vedie tréner slovenskej reprezentácie Štefan Chrtiansky a pôsobí v ňom aj jeho syn, reprezentačný smečiar Štefan Chrtiansky mladší a nahrávač Daniel Končál.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria ACH Volley Ljubljana (Slovinsko) a Mladost Marina Kaštela (Chorvátsko). Tento zápas sa začne v piatok o 16.30 hod., po jeho skončení sa predstavia chemesáci s rakúskym účastníkom Ligy majstrov (19.00 hod.). Sobota bude patriť zápasom o tretie miesto (16.30 hod.) a finále (19.00 hod.).

Ešte aj predpredaj

ŠK Chemes Humenné dal verejnosti na vedomie, že na Final four MEVZA 2012 permanentky neplatia. Predpredaj vstupeniek na toto podujatie sa začal koncom februára, ale ešte aj v týchto dňoch prebieha.

Prvá fáza predpredaja (trvala do 1. marca) sa týkala majiteľov permanentiek, ktorí si mohli na základe preukázania sa zakúpiť vstupenku práve na svoje „permanentkové“ miesto.

Druhá fáza predpredaja sa začala uplynulý piatok 2. marca a končí vo štvrtok 8. marca 2012 o 17.00 hod. Týka sa záujemcov, ktorí nevlastnia permanentky, ale chcú mať kúpené vstupenky skôr. Keďže v druhej fáze už nebude možné zakúpiť si lístky na miesta permanentiek, môžu ešte vychytiť miesta na žltých sedadlách.

Vstupenky na Final four MEVZA 2011/2012 si možno kúpiť v predpredaji v MŠH Humenné - predajňa IMA ŠPORT. V deň stretnutí sa budú lístky predávať v pokladni MŠH Humenné (od 15.30 hod.). Cena jednej vstupenky: 5,00 eur/deň.

ŠK Chemes Humenné

Chemesáci prežívajú krušnú sezónu. Opäť boli na štartovacej čiare vyznačené štyri trate, každá z nich mala inú dĺžku, či termín realizácie, stalo sa však, že sa aj prelínali.

Po piatykrát vstúpili chemesáci do MEVZY. Spočiatku to boli zámery uhrať čo najviac dobrých výsledkov, pred rokom sa už poškuľovalo po postupe do Final four, súčasnosť, i keď treba povedať, že nečakane cez suveréna základnej časti, už túto túžbu naplnila.

Keďže v Challenge Cupe sa proti silnému francúzskemu Rennes prekvapenie neudialo, medzinárodnú štafetu drží MEVZA. Už teraz je jasné, že súťažný ročník 2011/2012 sa pre klub zapíše v tejto súťaži veľkými písmenami.

Postupne prišlo aj slovenské meranie síl. Tak Slovenský pohár, ako ani zápasy v extraligovej skupine o 1.- 4. miesto veľa radosti nepriniesli. Hovorilo sa o chcení, hernom trápení, napokon situácia vyústila v trénerskú zmenu, čo sa hneď prvým zápasom novej „metly“ pretavilo v skvelý výsledok (Aich/Dob 3:0), ktorý položil základ v neskorší postup a terajšiu organizáciu Final four.

Postupom do play-off naplnili volejbalisti ŠK Chemes Humenné jeden zo štyroch stanovených predsezónnych cieľov.

ico

Spomienky

Isté je, že chemesáci si v semifinále zmerajú sily s rakúskym Hypo Tirol Innsbruck. Potom ich čaká jeden z dvojice ACH Volley Ljubljana (predtým Bled) - OK Mladost Marina Kaštela.

S každým z týchto súperov už humenskí volejbalisti viackrát hrali a zažili aj krásne športové chvíle. Na jeden z nich sme sa rozpamätali.

2008/2009: Chemes Humenné - Innsbruck 3:0 (19, 21, 23). Stretnutie po prvýkrát vysielala v priamom prenose z humenskej športovej haly aj STV 3, ale kto zápas nevidel na živo, môže ľutovať... Prvý bod zaznamenal Kríž úspešným útokom stredom siete, a chemesáci odskočili na 3:0, ale pri servise Santosa súper otočil (3:4). Hostia ešte viedli 5:6, ale do prvého technického tajmu šiel v tesnom náskoku slovenský majster. Tretí humenský pokazený servis stav vyrovnal (8:8), ale prišli chvíle humenskej obrany na sieti. Dvojbloky Kríž - Ondrušek (na Chochoľáka) a Kríž - Jakubov (na Douglasa) prinútili kouča Chrtianskeho vziať tajm (12:9), po ďalšom 2-bloku Kríž - Ondrušek (na Douglasa) bolo 13:9. Hypo stiahol (14:12), tajmom reagoval aj tréner Vlkolinský, keď potom kapitán Ondrušek zahral dôležité lopty (16:13). Útok Kašpera znamenal odskok na 18:13, rakúsky blok do autu uznal rozhodca ako čiaru a eso Mozera určilo 18:15. Vtedy potiahol chemesákov dvakrát Hriňák (22:17) a Jakubov priamo z podania set ukončil. Aj druhé dejstvo začali lepšie chemesáci (5:2), pričom opäť dvakrát bodovali po blokoch. Kvalitný servis Douglasa bol základom zvratu (5:6), nepresné útoky (Chochoľák, Mozer) však dali výhodu na stranu chemesákov (8:6). Prišla séria pokazených servisov (11:9), dva smeče Chochoľáka (11:11), pri technickom tajme viedli hostia 15:16. Útok Jakubova a eso Mattu prinútilo trénera Chrtianskeho ukázať gesto „tajm“ (19:17), Matta však esom zvýšil na 20:17. Náskok chemesáci držali, dve ťažké lopty útočne zvládol Ondrušek, stredom siete uspeli Kríž i Kašper. Aj tretí set začal taktovkou domácich (3:0 - Jakubov, Kríž blokom i útok), súper zmazal manko z 5:2 na 5:4, po tajme (8:6) vyrovnal na 8:8. Nepresné smeče (Chochoľák, Mozer) opäť donútili kouča Chrtianskeho k reakcii (13:11), viac útočiť začal stredom siete kapitán Gavan a bol úspešný trikrát v rade. Avšak. Hriňák bodoval priamo z podania, i keď rovnako kontroval Joščák a tajm brali chemesáci (20:18). Tri útoky Jakubova udržali náskok (22:20), smeč Kríža a eso Mattu znamenali možnosť mečbalu (24:20). Prvá zhasla servisom do sita, druhá smečom Jakubova do autu, útok Hriňáka hostia v poli vykryli a Douglas trestal (24:23). Vytĺčené bloky Jakubovom však znamenali heroickú radosť na palubovke i v hľadisku.

Chemes: Kríž 10, Matta 3, Hriňák 9, Kašper 7, Ondrušek 10, Jakubov 19 - libero Vajda (Pollák). Tréner: Richard Vlkolinský. Hypo Tirol: Carletti 1, Mozer 11, Douglas 5, Chochoľák 8, Joščák 5, Dos Santos 9 - libero Laure (Weber, Gavan 5, Da Silva 3). Tréner: Štefan Chrtiansky. Divákov: 1 100.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.