Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Volejbalistom vykradli šatňu, taliansky legionár prišiel aj o doklady

Valerio Savio. Talianovi ukradli aj doklady. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 16. okt 2014 o 22:00

Valerio Savio si však veľké starosti nerobí a svoj pozitívny názor na Košice nezmenil.

Po sobotňajšej prehre 0:3 s Humenným zistili volejbalisti VK KDS Šport Košice, že ich neozbíjali len na palubovke, ale niekto im vykradol počas zápasu aj šatňu. Najhoršie dopadol taliansky legionár Valerio Savio, ktorému ukradli okrem osobných vecí aj všetky doklady, čím mu spôsobili značné problémy s vybavovaním nových. Talian si však z toho veľké starosti nerobí a svoj pozitívny názor na Košice nezmenil.

KOŠICE. Valerio bol prvým, kto sa dostal do šatne hneď po zápase, no nič podozrivé si nevšimol a zamieril rovno do sprchy.

„Nič som nespozoroval, pretože som bol príliš nahnevaný z našej prehry. Išiel som rovno do sprchy a potom, keď prišli ďalší spoluhráči, tak niekto poznamenal, že mu zmizli veci a pravdepodobne ich ukradli,“ prezradil Savio.

Doklady z rôznych kútov Európy

Všetky dokumenty, ktoré mu ukradli, si teraz musí nanovo vybavovať. Celú situáciu komplikuje fakt, že je cudzinec a viaceré doklady má z rôznych kútov Európy.

„Som Talian a moja trvalá adresa je v Malte, kde mám aj bankový účet. Vodičský preukaz a dokumenty k autu mám z Česka, kde som pred tým pôsobil. Prechodne žijem v Poľsku s priateľkou a zmluvu mám podpísanú tu v Košiciach, takže je to trochu komplikované,“ pousmial sa Valerio.

Priateľka sa rozplakala

Savio vzniknutú situáciu dokázal veľmi dobre ustáť a nerozhádzalo ho to natoľko, aby spanikáril. Oveľa horšie to už znášala jeho drahá polovička.

„Keď som jej volal a povedal, čo sa stalo, začala plakať. Pýtala sa ma, čo budeme teraz robiť a bola z toho značne rozrušená. Rozhodne viac ako ja.“

Musel ratovať psy

V taške, ktorú mu ukradli, sa nachádzali aj kľúče od bytu, kde naňho čakali dva psy.

„Moja priateľka bola mimo mesta na zápase svojho tímu, keďže aj ona hrá profesionálne volejbal. Človek, ktorý sa nám staral o zvieratá a rastliny, bol na dovolenke, takže jeden z hlavných problémov, ktoré som musel okamžite riešiť bolo, ako sa dostať k náhradným kľúčom, aby som sa mohol postarať o psy. Našťastie sa to podarilo a psy sú v poriadku,“ povedal V. Savio.

Nestalo sa mu to prvýkrát

Podľa talianskeho volejbalistu išlo o vopred pripravenú akciu.

„Obvykle, keď niečo zmizne, tak sa to udeje počas tréningu. Vkradnú sa do šatne, zoberú čo môžu a rýchlo utečú. Tentoraz to bolo iné, pretože sa to udialo počas zápasu, keď tu je množstvo ľudí. Musel to byť niekto, kto pozná telocvičňu, vedel, kam má ísť a čo tam nájde. Určite to mali vopred pripravené a naplánované.“

Keďže pochádza z Talianska, na podobné veci je pripravený a jeho názor na Košice to nezmení.

„Vyrastal som na juhu Talianska, ktorý je v tomto smere ako džungľa. Som na to zvyknutý a môže sa to stať kdekoľvek. Košice mám aj napriek tomu stále rád,“ povedal Savio.

Košickí volejbalisti tento víkend hrajú opäť doma – v sobotu s Trenčínom (18. hod.) a v nedeľu s Nitrou (16. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.