Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Volejbalistom Chemesu sa vstup do sezóny vydaril

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 22:00

Humenné - Extraligovú sezónu otvorili Humenčania na vlastnej palubovke Gymnázia arm. gen. L. Svobodu a začali ju vo víťaznom rytme. V piatkovom

stretnutí proti východniarskemu nováčikovi svojho súpera prevýšili nielen výškou, ale rozhodujúcim faktorom boli hlavne skúsenosti. Nahrávač Huba i smečiar Beňa boli ťahúňmi družstva, ktoré v prvom sete za necelých dvadsať minút hostí vygumovalo. Myšlienka až príliš jednoduchého víťazstva však akoby opantala mysle chemesákov a druhé dejstvo bolo vcelku vyrovnané, ba dokonca si v ňom hostia udržiavali stály dvojbodový náskok až do stavu 16:18. Po time-oute však prišli z domácej strany dve chytené lopty v poli, dva Hubove priame body z podania a set bol pre chemesákov v suchu. Tretie dejstvo sa podobalo prvému, Ľubovnianci v závere odišli aj psychicky a očakávané hladké víťazstvo bolo na svete. "Stretnutie s nováčikom bolo pre nás dôležité hlavne z psychického hľadiska, pretože nič iné ako víťazný vstup, sme si nepripúšťali. Aj keď som silu súpera poznal, mal som určité obavy, pretože náš kolektív je mladý a musí si na extraligovú súťaž zvykať. Úroveň stretnutia síce nebola vysoká, no budeme si musieť asi na to zvyknúť, ekonomické zázemie klubov sa bude odrážať v kvalite hráčov a tým pádom aj na stretnutiach. Na rozdiel od niektorých extraligových kluboch sme my v príprave nepocítili ekonomické ťažkosti a to vďaka nášmu generálnemu reklamnému partnerovi," hodnotil situáciu po úvodnom vystúpení Štefan Hronec, tréner Chemesu.

Sobotňajšie stretnutie so Žilinčanmi trvalo presne 100 minút a aj keď sa radovali opäť domáci, najmä prvé dva sety o ich hernej prevahe nenasvedčovali. Prvé dejstvo bolo doslova bodovou ťahanicou, keď Humenčania využívali najmä technické ulievky a hostia tvrdo vytĺkali bloky domácich. V samom závere pri stave 22:24 sa však opäť ukázala skúsenosť domácich, a aj keď mali Žilinčania ešte ďalšie dva setbaly, zo zisku setu sa nakoniec neradovali, ale v druhom dejstve mali réžiu hry jasne v rukách. "Prvé dva sety boli nervózne a my sme v nich produkovali až priveľa chýb. Nešla nám prihrávka a optimálnu zostavu sme vlastne našli až od tretieho setu. Až príchod Mattu priniesol zmenu herného systému a pokoj do našich radov. Zlepšili sme podanie, on sám dal cez desať bodových servisov, takže súpera sme tlačili k zadnej čiare a zákonite sme mali väčšiu úspešnosť aj na blokoch," konštatoval 32-ročný rodák z Revúcej. Aj druhé extraligové stretnutie sa teda pre volejbalistov Chemesu Humenné skončilo úspešne a strata jedného setu zase až tak nemrzí. Kto teda humenského trénera proti žilinským Stavbárom najviac uspokojil? "Zmenu do nášho herného systému a tým aj obrat vo vývoji stretnutia priniesol Miro Matta. Nie žeby Slavo Huba hral zle, ale jednoducho sme potrebovali zmeniť štýl hry. Spokojný som však aj s Vajdom na poste libera, ktorý pôsobil v poli spoľahlivo a spolu s Beňom ako druhým prihrávajúcim hráčom kvalitne odprihrávali najmä druhú časť stretnutia," dodal Š. Hronec. V piatok a sobotu sa omladený humenský kolektív predstaví na Považí - V Novom Meste n/V. a Púchove. Jeho kvality tak budú budú preverené už dokonale.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.