Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Volejbalistky zakončili základnú časť súťaže

Hladké víťazstvá. Ženy nad Prešovom a kadetky nad Michalovcami vyhrali zhodne 3:0. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 20. jan 2015 o 23:00

Ženy výhrou 3:0 nad Prešovom uzavreli 1. časť súťaže ako líder tabuľky, keď z 18 zápasov stratili iba dva body.

Ženy výhrou 3:0 nad Prešovom uzavreli 1. časť súťaže ako líder tabuľky, keď z 18 zápasov stratili iba dva body.

SP. NOVÁ VES. Kadetky vyhrali bez problémov doma nad Michalovcami 3:0 a 3:0. Mladšie žiačky vyhrali na domácom ligovom turnaji 2 zápasy 2:0 a v tom treťom podľahli Snine 0:2.

S jedinou prehrou vstupujú do ďalšej časti extraligovej súťaže volejbalistky Sp. Novej Vsi.

Výsledok, extraliga, ženy – 18. kolo:

VK Spišská Nová Ves – Dobré zo Slovenska Prešov 3:0 (5, 9, 19), Sp. N. Ves: Smák 5, Povrazníková 4, Otaševič 18, Trach 9, Magerova 7, Jakábová 11, libero Jagodzinska (Zaťková 2, Olejníková 7, Nováková 1). Tréner: O. Spišák.

Vo 1. kole 2. časti extraligy žien hrajú ženy doma. V sobotu 24. 1. 2015 hostia UKF Nitra. Hrá sa o 14.00 h v športovej hale.

Výsledky, kadetky, 10. kolo:

VK Spišská Nová Ves – VK Michalovce 3:0 (8, 15, 19) a 3:0 (9, 19, 6).

Zdeněk Hauer, tréner kadetiek VK SNV: „Prvé zápasy kadetskej súťaže v novom roku odohrali naše dievčatá proti rovesníčkam z Michaloviec. Nastúpili sme so žiackou zostavou, pričom premiéru v kadetskom tíme absolvovali Viktória Kotradyová, Patrícia Kozáková, Patrícia Olejárová a Ester Vašková. Všetky si podľa možností zahrali a prispeli k dvom hladkým víťazstvám nad relatívne slabším súperom. Naše dievčatá boli výrazne lepšie vo všetkých herných činnostiach a 6 bodov je zaslúžene našich.

Mladšie žiačky hrajú v šestkovom volejbale svoju súťaž turnajovým spôsobom. Doma v sobotu organizovali na ZŠ Nejedlého tretí turnaj v poradí, ktorý sa skončil výsledkami:

VK SNV – ŠK Skóre Snina 0:2, ŠK Skóre Snina – ŠK Elba Prešov 2:0, VK SNV – ŠK ELBA Prešov 2:0, VK SNV – Volley Bardejov 2:0, ŠK ELBA Prešov–Volley Bardejov 2:0, ŠK Skóre Snina – Volley Bardejov 2:0.

Lenka Vartovníková - trénerka mladších žiačok: „Dievčatá sa na domáci turnaj veľmi tešili, aby mohli rodičom, známym a fanúšikom ukázať, ako volejbalovo postúpili. Mali však z toho trošku aj rešpekt, aby nesklamali, a to sa ukázalo vo vyrovnanom zápase proti Snine, kde sme mali trošku zviazané ruky. Prízvukovala som dievčatám, že o nič nejde, nech spokojne ukážu to, čo sa na tréningoch učíme. Nedarilo sa nám žiaľ podanie a práve to je v tejto mládežníckej kategórii rozhodujúce. Turnaj sme nakoniec ukončili s dvomi výhrami a jednou prehrou. Dievčatá môžem pochváliť, boli statočné, nič neodflákli, bojovali do poslednej lopty. Teším sa hlavne z toho, že odohrali dobré zápasy, lebo len tie ich posunú ďalej. Vieme, čomu sa máme na tréningoch viac venovať a čo zlepšovať. V marci cestujeme na ďalší turnaj do Svidníka.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.