Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Volejbalistky SV Snina prehrali po osemnástich zápasoch

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 00:00

Snina/Humenné - V prvej volejbalovej lige žien, skupine Východ sa tento víkend odohrali dvojzápasy desiateho kola, v ktorých sa šláger konal

na Gemeri, kde sa na palubovke druhej Rimavskej Soboty predstavila vedúca Snina. Dievčatá z centra najvýchodnejšieho okresu sa na zápasy s asi najväčším kandidátom boja o prvé miesto, ktoré zabezpečuje účasť v baráži, pripravovali po fyzickej stránke už dva týždne vopred, no nakoniec v prvom stretnutí zlyhali herne a na svoje konto si pripísali prvú prehru v súťaži. "Aj keď naša hra nebola najhoršia, úplne nám "vybuchli" smečiarky, ktoré nepoložili na zem ani pätinu svojich lôpt. Na druhej strane treba oceniť bojovnosť domácich volejbalistiek, ktoré sa na nás vytiahli, hrali naplno a žiadna lopta nebola pre nich stratená. Za svoj prístup k stretnutiu si víťazstvo zaslúžili. V náš neprospech hovorila taktiež malá telocvičňa, pretože za zadnou čiarou bolo málo voľného miesta a dievčatám trvalo takmer polovicu stretnutia, kým si na podanie hneď za čiarou zvykli," zhodnotil stretnutie Evald Štofík. Neznamená pre trénera SV Snina prehra sklamanie? "Sklamaný nie som. Jednoducho sa niektorým dievčatám zápas nevydaril. Skúšali sme všeličo, no trojici Chovancová, Hrivňáková a Maja Halamková to nešlo. Raz sa naša séria skončiť musela a je dobré, že prehra prišla teraz, keď nám to veľmi neuškodilo. Možno povedať, že hernú facku sme dostali v pravú chvíľu," dodal kormidelník sninských volejbalistiek. Domáce hráčky srdnato bojovali aj v úvode druhého zápasu, no fyzická pripravenosť i zlepšinie útoku nakoniec rozhodli v prospech hostí. "Druhý zápas sa pre nás nezačal najšťastnejšie, pretože už pri tretej lopte sa zranila Jacinová a prvýkrát v sezóne sa tak na poste univerzála predstavila Fechová. Napriek tomu sme mali zápas v rukách, viedli sme 22:18, ale dva kiksy rozhodcu dievčatá rozladili a set sme stratili. V ďalšom priebehu sme si však už vývoj skóre kontrolovali, a keď domáce odišli kondične, zápas sme v pohode dohrali," konštatoval na margo druhého stretnutia E. Štofík. Dôležité stretnutie odohrali na svojej palubovke aj volejbalistky Chemesu Humenné, ktoré hostili v priebežnom poradí svojho suseda v tabuľke, tretie Prešovčanky. Predzápasový cieľ, zisk aspoň jedného víťazstva sa podarilo humenským dievčatám splniť na prvý pokus, aj keď jednoduché to nebolo. "V družstve máme veľkú maródku, takže zápasu som sa dosť obávala. Dievčatá však od začiatku zabrali, dvakrát sme po hladko vyhratých setoch viedli, no smolou v koncovke sa na nás súper dotiahol. V tie-breaku to bolo už všelijaké, pretože v úvode sme prehrávali 0:5, no vôľa hržčok po víťazstve nakoniec slávila úspech. V druhom zápase akoby na dievčatá doľahla únava, a keďže súper nás predčil najmä kondične, zaslúžene vyhral," konštatovala hrajúca trénerka Humenčaniek Ladislava Vasilcová.

Výsledky: * R. Sobota - SV Snina 3:1 (16,-18,18,23) a 1:3 (24,-22,-13,-19). SV: Jacinová, Vencková, Ferkaninová, Pavlíková, Hrivňáková, Chovancová (libero Špitáliková, M. Halamková, Fechová). * Chemes Humenné - Prešov 3:2 (17,-22,15,-23,12) a 0:3 (-13,-21,-13). Chemes: M. Račková, Karoľová, Bachurová, I. Tichá, Mitrušková, Štibláriková, K. Barňáková, Vasilcová.

Súvisiace články