Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Volejbalistky ŠKP Prešov nemajú pred štartom I. ligy veľké oči

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 22:00

Prešov - Dnes sa rozbieha prvoligová súťaž volejbalistiek v skupine východ. Osem celkov - Snina, Prešov, Lipt. Hrádok, Rim. Sobota, Humenné,

Podbrezová, Tvrdošín a Hnúšťa - sa najskôr stretne v základnej časti, po ktorej sa rozdelia do dvoch štvorčlenných skupín.

Hráčky ŠKP Prešov, ktoré v minulej sezóne dlho bojovali s Košicami o postup do extraligy, majú v tejto sezóne podstatne skromnejšie ciele. "Prípravu sme začali v auguste, absolvovali sústredenie v Chorvátsku a potom sa pripravovali v domácom prostredí. Máme však dosť veľké resty, ktoré spôsobili zdravotné problémy. Tie nás veľmi potrápili v závere minulej sezóny a len dúfam, že sa to postupne zlepší a v tejto sezóne už toľko maródky nezažijeme," nádejal sa tréner ŠKP Peter Šutran. "V kádri došlo k istým zmenám, Škvareková odišla do Bratislavy a záujem o ňu prejavil Pezinok, Slančovú sme pustili na hosťovanie do Košíc. Trénuje tak jedenásť hráčok, s ktorými by sme mali absolvovať súťaž. Mám pocit, že úroveň súťaže trocha vzrastie, jednak pribudla Snina s extraligovými skúsenosťami, jednak s v Tvrdošíne objaví viacero hráčok z Dolného Kubína, ktorý skončil s volejbalom. Naše ambície tak budú zrejme nižšie ako v predchádzajúcej sezóne, chceme sa v prvom rade prebojovať do prvej štvorky a potom sa uvidí..."

Dnes o 14. hodine vstúpia Prešovčanky do súťaže domácimi duelmi s Rimavskou Sobotou. Svoj domovský stánok nezmenili, aj v tejto sezóne budú hrávať v telocvični Obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici. "Chýbať nám bude zo zdravotných dôvodov Rozkošová, čo je škoda, lebo s ňou sa nám črtala už stabilnejšia základná zostava. Verím, že o dva týždne sa do celku vráti a budeme sa môcť skompletizovať. Len sa modlím, aby nás opäť nepostihla taká maródka, ako to bolo v závere uplynulej sezóny," uzavrel P. Šutran.

Káder ŠKP Prešov na sezónu 2003/04:

Nahrávačka: Lenka SABOVÍKOVÁ, univerzálky: Monika KRIŠANDOVÁ, Alena GALUŠČÁKOVÁ, blokárky: Táňa ŠUTRANOVÁ, Radka ROZKOŠOVÁ, Veronika STREDNÁ, smečiarky: Lýdia LELKOVÁ, Miroslava GALUŠČÁKOVÁ, Eva MIŠKOVÁ, Jana KASSAIOVÁ, libero: Renáta REPKOVÁ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.