Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Volejbalisti Vranova si v baráži poradili so Zvolenom

Odniesli si víťazstvo. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 3. apr 2012 o 22:00

Volejbalisti MŠK Vranov sa v priebehu víkendu predstavili na prvom barážovom turnaji o postup do volejbalovej extraligy mužov.

Ich súpermi boli domáce Komárno (víťaz I. ligy, Západ), Žilina (víťaz I. ligy, Stred) a Zvolen (9. miesto v extralige).

VRANOV. Prvý duel odohrali Vranovčania proti Žiline a hoci sa dvakrát rozhodovalo v koncovkách setov, súper nakoniec zvíťazil 3:0 (25, 14, 28).

Víťaz I. ligy, Stred ťažil predovšetkým zo svojho nepríjemného plachtiaceho servisu, ktorý Vranov limitoval na príjme, prihrávke a následne v útoku.

„Vo vyrovnanom zápase sa ukázal hlavný rozdiel v tom, že Žilina má vyrovnanejší káder, a preto mohol jej tréner podľa potreby na vývoj aj adekvátne reagovať. Naopak, my sme museli improvizovať na poste smečiarov, pričom nám chýba hráč typu Bajcuru, ktorý by v zlomových momentoch dokázal s istotou skladať dôležité lopty. Hoci sme v prvom a treťom sete mali výhodu jedného setbalu, vlastnými chybami sme sa pripravili o lepší výsledok,“ hodnotil hrajúci tréner MŠK Vranov Milan Gešperik.

Päť setov s domácimi

Druhý sobotňajší zápas odohral Vranov o siedmej podvečer proti Komárnu, ktorého fanúšikovia vytvorili parádnu búrlivú atmosféru.

Hoci sa domáci pred barážou posilnili o dvoch hráčov a športové sebavedomie im nechýbalo, v prvom sete doplatili na vlastnú premotivovanosť. Naši volejbalisti výborne bránili na sieti a prvé dejstvo uhrali na 22.

Krok so súperom držali Vranovčania aj v druhom sete do stavu 7:8, no od tohto momentu začalo Komárňancom vychádzať exkluzívne podanie a napriek tomu, že sa M. Gešperik snažil točiť posty, ďalšie dva sety patrili pomerom 18:25 a 11:25 domácim.

„Pred začiatkom štvrtého setu som poprehadzoval posty tak, že v našej zostave nezostal, ako sa hovorí, kameň na kameni. Pokiaľ súper zistil, čo vlastne hráme, mali sme náskok 5 – 6 bodov, ktorý sme si udržali až do konca. V tajbrejku sme viedli 2:0, ale potom sme pokazili servis, dostali eso, urobili zlý príjem a zrazu bolo 2:4. Strany sme si menili za stavu 4:8, čo už Komárno z rúk nepustilo,“ opísal M. Gešperik priebeh druhej polovice zápasu s Komárnom, v ktorom domáci zvíťazili 3:2 (-22, 18, 11, -20, 11).

Extraligové lopty

Prvý hrací deň, po ktorom mal Vranov na konte jeden bod, zreteľne ukázal, kde budú musieť reprezentanti MŠK zabrať, ak budú chcieť byť úspešní.

„Nechcem sa na to vyhovárať, ale hrali sme s extraligovými loptami, s ktorými, na rozdiel od súperov, ani netrénujeme. Tieto lopty sú ľahšie, mäkšie a hlavne viac plachtia... Pokiaľ sme si na ne zvykli, dopustili sme sa mnohých individuálnych chýb, čo sa na tejto úrovni neodpúšťa. Na druhej strane, ostatní sa mohli spoľahnúť na vyrovnanejšie zostavy s tým, že my sme nemali možnosť reagovať na vývoj adekvátnou kvalitou z lavičky. Trápiť sa musela základná šestka, kde vidím tiež príčiny toho, prečo sme po prvom dni získali iba jeden bod, hoci sme volejbalovo slabší ako naši súperi neboli,“ dodal M. Gešperik.

Skalp Zvolena

V nedeľu sa však karta obrátila. Vranov nastúpil proti najväčšiemu favoritovi baráže Zvolenu, ktorý po prvých dvoch zápasoch mal na konte šesť bodov bez straty setu a 0:2 viedol aj proti našim, ale zverenci M. Gešperika sa postupne chytili, čo ich nakoniec vyhecovalo k dokonalému obratu na 3:2 (-18, - 23, 22, 15, 11).

„Opäť sme urobili zmeny v zostave, keď sa na post libera posunul T. Sekera. Na rozdiel od soboty sme v tomto stretnutí hrali dobre v poli, darila sa nám prihrávka, Zvolen sme zatlačili servisom a jeho hráčov sme dosť ublokovali na kolíkoch. Zvolenčania sa síce snažili chytiť zmenami v zostave, no my sme už boli natoľko rozbehnutí, že sme zápas doviedli do víťazného konca. Pred druhým barážovým turnajom je toto víťazstvo určite veľkým povzbudením,“ zdôraznil M. Gešperik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.