Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Volejbalisti Prešova pôjdu do play-off z piatej priečky

Prešovské bloky. Ukázali sa ako rozhodujúce v tajbrejku. (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 21. feb 2012 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov odohrali v sobotu večer po vyše mesiaci zápas na domácej palubovke, kde privítali v dobrej forme hrajúcich Nitranov.

Vo výbornom a napínavom zápase zdolali volejbalistov spod Zobora v päťsetovej a viac ako 2,5–hodinovej bitke 3:2 (17, -23, -18, 19, 15).

PREŠOV. Ziskom dvoch bodov si Šarišania definitívne potvrdili prvú pozíciu v tabuľke nadstavbovej skupiny o 5. – 10. miesto.

Práve Nitrania sa na Prešovčanov doťahovali s cieľom zdramatizovať situáciu na čele tejto tabuľky. V Prešove však museli naplno bodovať, ale keďže sa tak nestalo, budú sa musieť vo zvyšných dvoch zápasoch pobiť o druhú priečku v tejto nadstavbovej skupine.

Sobotňajší duel medzi týmito súpermi priniesol pekné volejbalové predstavenie. Súperi si na palubovke nič nedarovali, hralo sa o každú loptu a vyvrcholenie prišlo až samom tajbrejku.

„Očakával som taký ťažký zápas, ale myslel som si, že ho zvládneme lepšie,“ prezradil na úvod hodnotenia zápasu tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata.

„Nitrania spravili v poslednom čase krok vpred, hrajú výrazne lepšie, ale myslel som si, že v domácom prostredí ich dostaneme pod väčší tlak, a že ten zápas zvládneme 3:0 alebo maximálne 3:1.“

Rozhodol až tajbrejk

Prešovským volejbalistom vyšiel vstup do zápasu. Prvý set vyhrali 25:17, v druhom už vyhrávali 21:16, no nakoniec ho nedotiahli do víťazného konca, čo privodilo celkový zvrat v zápase.

„Vstup do zápasu nám vyšiel, boli sme lepší na servise, vo všetkom. Bol pod našou kontrolou. Začiatok toho druhého setu naznačil, že zápas by mohol byť plne v našej réžii, ale niekoľko dobrých nevyužitých príležitostí nás stálo zvýšenie vedenia a zvlášť nás mrzela premrhaná koncovka, kde sme sa dopustili hlúpostí a nedotiahli sme ho do víťazného konca. To poznačilo vývoj stretnutia. Dostali sa na koňa a nás to dostalo na kolená. Ujali sa vedenia 2:1. Už to s nami vyzeralo zle-nedobre,“ prezradil prešovský tréner, ktorý v ďalšom priebehu zápasu dal priestor striedajúcim hráčom.

Tým sa podarilo priviesť duel až do tajbrejku. „Na palubovku prišli hráči, ktorí predtým nehrali, ako Sopko, Lacek a mladý Lux. Aj oni sa postarali o vyrovanie na 2:2. V tajbrejku nám pomohli výborné bloky, najmä za stavu 5:8 pre nich. Vtedy sme sériou piatich úspešných blokov otočili priebeh setu pre nás a vyhrali celé stretnutie. Ceníme si to víťazstvo, lebo zápas bol už skoro prehratý.“

Príprava už pomaly smeruje na play-off

Prešovčania týmto cenným víťazstvom vyhrali nadstavbovú časť o 5. – 10. miesto, a tak si zabezpečili východiskovú piatu priečku pre play-off, čo Šalatu potešilo.

„Máme tam osembodový náskok. Z ôsmich zápasov sme prehrali len dva razy. Zostávajúce dva zápasy hráme opäť doma. Budeme sa už pomaly v nich pripravovať na zápasy štvrťfinále, kde bude smerovať naše úsilie, aj keď tie posledné zápasy v nadstavbe nebudú ľahké.“

Tabuľka skupiny o 1. – 4. miesto hovorí, že súperom Prešovčanov v 1. kole play-off bude pravdepodobne Chemes Humenné, ale viac o tom napovie vzájomný súboj medzi Humenčanmi a Svidníkom najbližšiu sobotu.

Súvisiace články