Volejbalisti Prešova berú nadstavbu ako prípravu na play-off

Peter Tholt s č. 3 pri jednom z jeho úspešných smečov.
Peter Tholt s č. 3 pri jednom z jeho úspešných smečov. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|29. jan 2013 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sú neohroziteľne na čele nadstavbovej skupiny extraligy o 5. až 9. miesto.

Pred play-off, do ktorého naisto idú z piatej priečky, ladia formu priamo v zápasoch.

PREŠOV. Po tom, čo ušla Prešovčanom o vlások miestenka do prvej štvorice, naskočil klub do kolotoča zápasov nadstavbovej časti.

V nej je pozícia Prešova neohroziteľná, preto si lodivod Ľuboslav Šalata mohol dovoliť experimentovať so zostavou a dať priestor aj všetkým hráčom z lavičky.

Nesklamali. Po víkende si odniesli šesť bodov za víťazstvá 3:1 v Starej Ľubovni i doma so Žilinou.

Oba zápasy ukázali silné, ale aj slabšie stránky celku VK Mirad PU. Aj posilnený nováčik zo Žiliny, ktorý predtým prehral v preň kľúčovom súboji s Trenčínom, volejbalistov pri Toryse potrápil.

„Priestor dostali aj hráči, ktorí menej hrávajú, čo trochu narušilo súhru. No myslím, že potom už tí chalani zapadli,“ povedal po zápase, v ktorom zdanlivo o nič nešlo, prešovský univerzál Peter Tholt.

Potvrdil, že nastúpiť s troma novými hráčmi v základe, bol trénerov zámer. „Skúšal viaceré varianty. Jedna šestka hrala proti Ľubovni, druhá proti Žiline. Chce, aby boli všetci hráči rozohraní a pripravení na play-off,“ povedal Tholt, ktorý jednoznačne patril k najlepším mužom na ihrisku.

Nedostatky však cíti aj u seba: „Niektoré veci treba vylepšiť. Pracujem na tom, aby som v play-off podal čo najlepší výkon a aby som dovtedy odstránil chyby, ktoré robím.“

Debut dorastenca Brajera

V základnej zostave proti Žiline si zahrali aj hráči z lavičky - Németh, Andráš a Digaňa. A úvod nebol ideálny. Prvý set bol vyrovnaný, domáci ho rozhodli až v koncovke, v druhom uspela Žilina.

Až ďalšie dva sety sa niesli v prešovskej réžii. Pred koncom zápasu dal tréner Šalata šancu aj nahrávačovi z dorastu Borisovi Brajerovi, ktorý tak absolvoval extraligový debut za Prešov.

Ladí formu pred finišom

„Bol som už pred víkendom rozhodnutý dať priestor všetkým hráčom. V Starej Ľubovni i doma sme nastúpili s inými šestkami. Chcel som, aby všetci hráči naberali zápasovú prax a boli rozohraní pred tými rozhodujúcimi zápasmi sezóny. Naplnilo sa to,“ objasnil svoje zámery prešovský kormidelník.

Hráčov sa nechal „vytrápiť“, aj keď nezačali proti Žiline najlepšie: „Ten výkon bol trochu kostrbatý, lebo zásah do zostavy s tromi novými hráčmi je výrazný. Keď sa zmení jeden hráč, to ešte tak nevadí, ale pri troch to cítiť. Prvé dva sety sa družstvo hľadalo a poviem, že hľadalo sa riadne.“

Čo teda ukázali tieto dva „prípravné“ zápasy? „Ukázali momentálnu výkonnosť jednotlivcov. Kde sa nachádzajú a na čom máme popracovať. Ktorý hráč má ktorú hernú činnosť zlepšiť, aby bol prínosom pre tím,“ odvetil Ľ. Šalata, pre ktorého je teraz jednoznačnou prioritou postup vo vyraďovacej časti súťaže.

Dovtedy však ešte na Prešovčanov čaká niekoľko zápasov nadstavby. Z toho na domácej pôde to budú duely so Starou Ľubovňou (17. 2.) a Trenčínom (2. 3.).

Nachádzate sa tu: