Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Volejbalisti Ľubovne si pripísali prvú výhru

Doma prehra, vonku výhra. Hráči VKM (vľavo Fecko) doma proti Myjave fanúšikov nepotešili, no zabrali u súpera. (Autor: Dušan Tarko)
Sportnet|Publikované 9. dec 2013 o 23:00

Dlho očakávaný sobotňajší súboj volejbalistov Starej Ľubovne s Myjavou opäť nenaplnil domáce očakávania.

Dlho očakávaný sobotňajší súboj volejbalistov Starej Ľubovne s obľúbeným súperom z Myjavy opäť nenaplnil domáce očakávania. V nedeľu sa však VKM dočkal prvej výhry v Trenčíne.

STARÁ ĽUBOVŇA. Nelichotivú bilanciu tímu v extralige sa pokúsil vyriešiť prezident VKM Stará Ľubovňa Pavol Gurega pritiahnutím dvoch výrazných posíl na smečiarsky post.

Odchovanec Milan Hriňák po trápení sa vo Volley Teame Bratislava rád prikývol na ponuku materského družstva, ale dlhá pauza bez dotyku s loptou i nechuť z pobytu v Bratislave sa prejavili dosť negatívne.

Ostáva veriť, že svoj veľký talent po zohraní sa s družstvom dokáže pretaviť na výkony, ktoré podával najmä v Humennom i v slovenskej reprezentácii.

Rovnaké slová môžeme použiť aj v prípade druhej posily. Poliak Mateusz Medrzyk prejavil obrovskú chuť hrať, ale určite vie nad volejbalovou sieťou oveľa viac, ako stihol ukázať vo volejbalovú sobotu pred slušne zaplnenou športovou halou.

Myjavčania začali v sobotu nekompromisne pri podaní, útoku, obrane i v hre v poli, Ľubovňania len s veľkými problémami prijímali tvrdé podanie i vydarené smeče, výsledkom bol jednoznačný pomer prvého setu 10:25.

V druhom sete domáci zmobilizovali sily, pridali bojovnosť a po dobrých prihrávkach potešili divákov zakončeniami, ktorými zaskočili dovtedy suverénneho súpera.

Tretí a štvrtý set boli opäť až príliš jednoznačnou záležitosťou hostí. Podávajúci Tomáš Kriško získal pre Myjavčanov desaťbodový náskok, ktorý hostia hravo dotiahli do víťazného konca.

V štvrtom sete ho napodobnili Dominik Mračko a Ján Leškanič a výsledok setu v pomere 9:25 je upozornením i výstrahou zároveň.

Ak chce byť VKM v extraligovom pelotóne aj v budúcom ročníku, je potrebné vypestovať u chlapcov väčšie sebavedomie.

Lebo súčasná skladba družstva i herné kvality hráčov sú oveľa väčšie ako výsledky, ktoré dosahujú. Napokon, ukázali to už na ďalší deň.

VKM Stará Ľubovňa - Spartak VKP Myjava 1:3 (-10, 21, -13, -9)

Stará Ľubovňa: Feňo, Fecko, Pollák, Hriňák, Lacek Medrzyk, liberovia Barlík a Maciej Medrzyk ( Muncner, Gut, Kasperkevič, Mlachovský). Spartak VKP Myjava: Mikula, Mračko, Kriško, Leškanič, Hinduliak, Pělucha, libero Pípa (Halaj, Horník).

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Súper dnes na servise dominoval, bohužiaľ, my sme boli stále pod tlakom a nevedeli sme sa z toho dostať. Musíme sa popasovať hlavne s príjmom. Taký servis, ako dnes ukázala Myjava, tak klobúk dole. Posily dlho netrénovali, takže nemôžeme od nich očakávať súper výkony, chce to čas.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „S výsledkom zápasu som spokojný, ale nespokojný som s tým, že sme dopustili prehru v druhom sete, pretože sme to mali výborne rozbehnuté. Bohužiaľ, sme urobili zopár vlastných chýb, nechali sme sa vyviesť z konceptu. V treťom sete sme opäť pokračovali v našej hre a zápas sme bez nejakých väčších problémov dotiahli do konca.“

COP Trenčín - VKM Stará Ľubovňa 2:3 (27, -23, -15, 22, -14)

Napokon sa však ešte počas víkendu Stará Ľubovňa predsa len dočkala prvého víťazstva v súťaži. Dosiahla ho v nedeľňajšom súboji na palubovke Trenčína. Pod hradom Matúša Čáka sa VKM podarilo uspieť v tajbrejku a vyhrať tak 3:2.

Tabuľka:
1. Svidník 12 11 1 34:11 31
2. Prešov 12 10 2 30:11 29
3. Myjava 12 8 4 28:17 23
4. Prievidza 12 6 6 24:25 18
5. Nitra 12 5 7 20:23 16
6. Trenčín 12 4 8 17:30 12
7. Komárno 12 3 9 17:29 11
8. Stará Ľubovňa 12 1 11 11:35 4

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.