Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Volejbalisti Ľubovne prehrali hladko vo Svidníku

Peter Rindoš|Publikované 30. sep 2013 o 22:00

Volejbalisti Starej Ľubovne neuspeli na pôde Svidníka. V úvodnom kole extraligy mu podľahli hladko 0:3.

Volejbalisti Starej Ľubovne neuspeli na pôde favorizovaného Svidníka. V úvodnom kole extraligy mu podľahli hladko 0:3.Hráčov VKM čaká v ďalších súbojoch náročná cesta.

STARÁ ĽUBOVŇA. Hráči VKM boli bez nároku na priaznivejší výsledok už od úvodu súboja. Svoje zohrala nielen kvalita domáceho tímu, ale aj chýbajúca zápasová prax hostí.

„Domácim blahoželám. Ich víťazstvo bolo jednoznačne zaslúžené. Budú veľkým ašpirantom na finále ligy,“ povedal Ján Senko, tréner Starej Ľubovne.

Ešte pred súbojom vo Svidníku hostia vedeli, že domácim budú iba ťažko klásť odpor. V príprave im chýbali prípravné zápasy, čo sa muselo podpísať pod výkon v úvodnom kole extraligy. Tréner VKM si v prvom rade želal, aby jeho zverenci podali bojovný výkon.

„Ešte nám potrvá, kým sa dostaneme do potrebnej hernej praxe. Chce to odohrať viacero zápasov. Je málo odohrať v príprave jediný turnaj, ktorý sme hrali práve vo Svidníku. Na rozohratie je to málo,“ poznamenal J. Senko.

Hosťom nefungovala nahrávka

V úvodnom zápase súťaže sa na strane Ľubovne objavilo viacero chýb. Hostia si nevedeli poradiť napríklad s výborne fungujúcim servisom Svidníka.

„Robilo nám to celý zápas problém. Takisto nám nefungovala nahrávka, ktorá je základom hry. V zápase nám chýbala aj väčšia agresivita. Boli sme akýsi ustráchaní,“ poznamenal tréner VKM.

Podľa neho sa v zápase jasne prejavila kvalita Svidníčanov. „Majú vyrovnaných hráčov, ktorí o sebe vedia. Im sa nemôžeme veľmi rovnať,“ podotkol J. Senko.

Staroľubovňania nastúpia v druhom kole na domácej palubovke. Netradične vo štvrtok 3. októbra o 18.30 hodine privítajú silnú Nitru.

Autor: Peter Rindoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.