Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Volejbalisti Košíc chcú Myjavu prekvapiť

Volejbalisti Košíc chcú zabojovať proti Myjave. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 6. nov 2014 o 23:00

Vo vyšetrovaní krádeže v šatni zatiaľ žiaden posun nenastal.

Volejbalisti VK KDS Šport Košice po dvoch prehrách na ihriskách súperov budú chcieť zajtra zabojovať o dôležité body na domácej pôde proti favorizovanej Myjave. Tá odohrala náročný zápas v rámci európskeho pohára proti tureckému tímu z Ankary. Zverenci košického trénera Radovana Škvareka chcú využiť to, že ich súper bude mať kratší čas na regeneráciu a pokúsia sa o prekvapenie.

KOŠICE. Minulý víkend odohrali košickí volejbalisti dva zápasy, v ktorých sa im príliš nedarilo a mrzieť ich môže obzvlášť prehra so Svidníkom.

„Do Prievidze sme išli s tým, že môžeme skúsiť uhrať nejaký set, lebo je to ťažký súper s dobrými kvalitami po všetkých stránkach. Chceli sme sa otestovať a potrápiť ich čo najviac, lenže to nám bohužiaľ nevyšlo. Určite viac sme sklamaní z prehry vo Svidníku, lebo na nich sme si verili. Je to náš momentálny sused v tabuľke a my ich chceme dostať pod seba. O to viac nás prehra mrzí,“ skonštatoval tréner Radovan Škvarek.

Myjave chcú vrátiť prehru

V sobotu čaká košických volejbalistov mimoriadne náročný súper, s ktorým však dokázali uhrať vyrovnanú partiu na jeho vlastnej palubovke. Doma by preto chceli ukázať, že sú schopní zdolať aj papierového favorita.

„Myjava má za sebou ťažký pohárový zápas, takže dúfame, že sa trochu unavili. Je to nezvyčajné, že hrali v stredu, čiže im to môže nabúrať aj ich tréningový systém. Je to pre nich zápas navyše, plus ich čaká dlhá cesta. Ja si myslím, že ich môžeme nielen potrápiť, ale pôjdeme do zápasu s tým, že chceme vyhrať. U nich doma sme prehrávali už 0:2 na sety a dokázali sme to vyrovnať. Dokonca sme mali dva mečbaly, škoda, že nám to nevyšlo. Ak zopakujeme taký výkon ako sme predviedli tam, tak by sme mohli zvíťaziť,“ povedal Škvarek.

Zlodejov zatiaľ nevypátrali

Minulý mesiac počas domáceho ligového zápasu s Humenným vykradli neznámi páchatelia šatňu košických volejbalistov.

Tréner Škvarek prezradil, že vo vyšetrovaní zatiaľ žiaden posun nenastal

. „Polícia má takýchto prípadov plno, takže zatiaľ žiadny z chlapcov nedostal informáciu o tom, že by sa niečo našlo. Už by sme určite dostali nejaké echo, ale zatiaľ absolútne nič. Dokonca Tomášovi Gurňákovi ukradli taký mobilný telefón, ktorý je možné vystopovať pri zapnutí, no ani to sa zatiaľ nepodarilo.“

Košický tréner je už teraz opatrnejší a osobné veci a doklady si počas zápasu radšej berie na striedačku.

„Vetrovku si beriem aj s vecami do telocvične nielen počas zápasov, ale aj tréningov. Myslím, že už dokonca aj vymenili zámok, pretože bolo podozrenie, že nejakí študenti si vyrobili kópie kľúčov, takže aj z tohto pohľadu by to už malo byť bezpečnejšie,“ skonštatoval R. Škvarek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.